جهانگیری: واگذاری طرح های نیمه تمام به بخش غیردولتی نیازمند تلاش جدی است

به گزارش ایرنا از روابط عمومی معاون اول رئیس جمهوری، اسحاق جهانگیری عصر امروز -سه شنبه- در جلسه شورای اقتصاد با اشاره به وجود بیش از 500 هزار میلیارد تومان طرح و پروژه راکد و نیمه تمام عمرانی گفت: امکان اجرا و تکمیل این طرح ها با بودجه دولت وجود ندارد و نیازمند آن هستیم که راهکاری برای حل این مشکل پیدا کنیم.
وی با اشاره به اصلاح مصوبه شورا درخصوص دستورالعمل شرایط واگذاری طرح های نیمه تمام، از سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور، استانداریها، دستگاه های مرتبط و بخش خصوصی خواست با تلاش جدی به دنبال اجرای این دستورالعمل باشند تا شاهد واگذاری طرح های نیمه تمام به بخش غیردولتی و تکمیل این پروژه ها باشیم.
معاون اول رئیس جمهوری با بیان اینکه واگذاری طرح های نیمه تمام به بخش غیردولتی نیازمند تلاش جدی است، گفت:واگذاری طرح های نیمه تمام عمرانی به بخش خصوصی به معنای فروش این طرح ها نیست بلکه دولت می خواهد با بخش خصوصی در تکمیل این طرح ها مشارکت کند و بخش خصوصی پس از چند سال بهره برداری می تواند این طرح ها را به دولت بازگرداند.
در این جلسه که وزرای اموراقتصادی و دارایی، صنعت، معدن و تجارت، نفت، نیرو، جهاد کشاورزی، رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور و رییس اتاق بازرگانی نیز حضور داشتند، مصوبه شورای اقتصاد موضوع دستورالعمل شرایط واگذاری طرح های تملک دارایی های سرمایه ای جدید، نیمه تمام، تکمیل شده و آماده بهره برداری به بخش غیردولتی مورد بررسی قرار گرفت و پس از اعمال برخی اصلاحات، این دستورالعمل تصویب شد.
در این نشست همچنین طرح توسعه فاز اول میادین نفتی مشترک آزادگان شمالی و یادآوران در چارچوب قرارداد بیع متقابل مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت و تصمیمات مقتضی درخصوص این دو طرح اتخاذ شد.
سیام**7261 /1449

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «جهانگیری: واگذاری طرح های نیمه تمام به بخش غیردولتی نیازمند تلاش جدی است» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات