جزئیات فعالیت واحدهای صنفی درماه رمضان/برخورد با واحدهای متخلف

به گزارش خبرنگار مهر، سردار خلیل هلالی با اشاره به وظیفه نظارتی پلیس بر واحدهای صنفی گفت: برای برقراری نظم و امنیت و همچنین رایت اصول، ضوابط، مقررات و حرمت این ماه عزیز هماهنگی و برنامه ریزی های لازم برای ساماندهی و نحوه فعالیت مراکز پذیرایی از سوی ناجا و دستگاههای ذیربط مانند وزارت صنعت، معدن و تجارت، اتاق های اصناف و اتحادیه های صنفی پیش بینی شده و از امروز در سراسر کشور به اجرا گذاشته شده است.

وی به محدود شدن فعالیت واحدهای پذیرایی در ماه مبارک رمضان از اذان مغرب تا اذان صبح اشاره کرد و افزود: برای رفاه حال مسافران و افرادی که قادر به گرفتن روزه نیستند، واحدهای مذبور موظف هستند ضمن رعایت شئونات اسلامی و استتار کامل شیشه واحد خود، فعالیت خود را انجام دهند.

رئیس پلیس اماکن عمومی ناجا گفت: واحدهای پذیرایی نظیر چلوکبابی ها، حلیم و آش یک ساعت و نیم قبل از اذان مغرب حق بازگشایی و انجام فعالیت برای ارائه خدمات به شهروندان را دارند.

سردار هلالی درباره واحدهای صنفی متخلف نیز تصریح کرد: کلیه واحدهای پذیرایی ملزم هستند ضوابط و مقرراتی که با همکاری اتاق های اصناف، اتحادیه های صنفی و ناجا تدوین شده رعایت کنند در صورت بی توجهی پلیس قاطعانه با واحدهای صنفی متخلف برخورد و ضمن پلمپ واحد مزبور، مالک آن با تشکیل پرونده به مراجع قضایی معرفی می شود.

وی ادامه داد: همچنین واحدهای پذیرایی بین راهی نیز با استتار شیشه واحد خود قادر به ارائه خدمات به مسافران خواهند بود.

وی از شهروندان خواست در صورت مشاهده هرگونه تخلف از سوی واحد صنفی، بلافاصله از طریق سامانه ۱۱۰ و یا به نزدیکترین کلانتری و پاسگاه محل خود اطلاع دهند.

رئیس پلیس اماکن عمومی ناجا در خصوص اکران فیلم از سوی سینماها در ماه مبارک رمضان نیز گفت: همان گونه که سخنگوی ناجا اعلام کرد بر اساس درخواست اهالی سینما، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و نیز نیروی انتظامی با اکران فیلم از اذان مغرب تا اذان صبح بجز لیالی قدر موافقت کرده و سینماها در سراسر کشور می توانند در این ساعات به فعالیت بپردازند.

[ منبع این خبر سایت مهر-جامعه می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «جزئیات فعالیت واحدهای صنفی درماه رمضان/برخورد با واحدهای متخلف» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات