حیات کشور وابسته به جنگل‌های زاگرس است/ ضرورت حفاظت همگانی

به گزارش خبرنگار مهر، مهرداد فتحی بیرانوند ظهر سه شنبه در دیدار کارکنان محیط زیست لرستان با نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد با اشاره به برنامه هفته محیط زیست در لرستان اظهار داشت: در این راستا برنامه هایی مختلفی مانند پاکسازی زیست محیطی در مناطق حفاظت شده سفید کوه خرم آباد، تبلیغات درسطح شهر، انتشار بنر شعار زیست محیطی از جمله این برنامه ها است.

وی با بیان اینکه شعار امسال هفته محیط زیست کشور «به سوی طبیعت برای زندگی» بوده که در سربرگ تمام نامه ها اداری می شود گفت: همچنین معاینه خودروها به صورت رایگان و تعویض فیلتر رایگان در مراکز معاینه فنی خوردوها از دیگر برنامه های هفته محیط زیست در لرستان است.

مدیر کل محیط زیست لرستان اولویت برنامه های امسال سازمان حفاظت محیط زیست لرستان بحث ارتقاء فرهنگ سازی از سوی تشکل های مردمی عنوان کرد و گفت: همچنین فرهنگ سازی در سطح روستاها با برنامه هایی از قبیل سخنرانی، تشکیل کلاس ها و دوره هایی در مساجد به خصوص روستاهای حاشیه مناطق حفاظت شده استان از دیگر برنامه های ما در هفته محیط زیست خواهد بود.

فتحی بیرانوند با بیان اینکه موضوع محیط زیست در جهان امروز و کشور ایران یک بحث بسیار مهم و مورد توجه جدی است گفت: امروز محیط زیست با چالشهای بزرگی مواجه است.

وی با تاکید برا اینکه ما باید یک بازنگری کلی در رفتارمان نسبت به طبیعت و محیط زیست داشته باشیم گفت: طبیعت و محیط زیست یک امانت بوده که خداوند در اختیار ما قرار داده و آیندگان نیز حق دارند از این منابع استفاده کنند.

مدیرکل محیط زیست لرستان با اشاره به پتانسیل بالای زیست محیطی استان لرستان گفت: امیدواریم با برنامه ریزی درست و همکاری همه دستگاههای ذیربط و استفاده از ظرفیت و قابلیت های سازمانهای مردم نهاد زیست محیطی معضلات زیست محیطی استان را رفع کنیم.

 فتحی بیرانوند همچنین با اشاره به اهمیت جنگل های زاگرس گفت: حیات کشور وابسته به جنگل های زاگرس بوده و اگر این جنگلها از طریق تغییر کاربری ها، آتش سوزی ها، چرای بی رویه دام ها و ... از بین بروند به طور حتم زندگی در کشور دچار چالش خواهد شد.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «حیات کشور وابسته به جنگل‌های زاگرس است/ ضرورت حفاظت همگانی» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات