جابه‌جایی گونه در معرض آسیب «مرال» اردبیل مطالعه می شود

محمد خداپرست بعد از ظهر سه شنبه در حاشیه جلسه بررسی وضعیت زیستی گونه مرال به خبرنگار مهر گفت: به منظور جابه جایی بازرسانی از سازمان محیط زیست به اردبیل مراجعه کردند و وضعیت جابه جایی مورد بررسی قرار گرفته است.

وی افزود: برنامه  احیای اکولوژیکی هم برای آهوی مغان و هم مرال نمین در جنگل فندقلو در دستور کار است تا با تغییر تعدادی از نرهای گله بتوان مانع از فرسایش ژنتیکی شد.

مدیر کل حفاظ از محیط زیست استان تاکید کرد: هر دو این گونه ها در معرض آسیب هستند و در سایت های احیا با اقدامات امنیتی نگه داری می شوند.

به گفته خداپرست در پیرامون محوطه محل نگه دری فنس کشی انجام شده و در عین حال نگهبان ۲۴ ساعته مستقر شده است.

وی در عین حال به افزایش  تعداد مرال در سایت به ۲۴ راس اشاره کرد و افزود: به دلیل اینکه فصل بهار و تابستان موعد زاد و ولد این گونه است افزایش تعداد پیش بینی می شود.

مدیر کل حفاظت از محیط زیست استان تاکید کرد: در مغان نیز نسل پنجم آهو متولد شده و زاد ولد ها تا تیر ماه ادامه خواهد داشت.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «جابه‌جایی گونه در معرض آسیب «مرال» اردبیل مطالعه می شود» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات