کشتارگاه صنعتی شرق مازندران بلاتکلیف مانده است

به گزارش خبرنگار مهر، حسین پویا عصر سه‌شنبه در جلسه علنی شورای اسلامی شهر نکا که با حضور فرماندار و خبرنگاران در سالن جلسات شورای شهر این شهرستان برگزار شد، با اشاره به بلاتکلیفی کشتارگاه شرق مازندران خواستار رسیدگی هر چه سریع‌تر این پروژه عمرانی شد و همچنین بیان کرد: متأسفانه با انعقاد قرارداد توسط چهار شهرداری منطقه شرق مازندران هیچ‌یک در رسیدگی به این پروژه به تعهدات خود عمل نکردند.

به گفته رئیس شورای اسلامی شهر نکا تنها با مشارکت شهرداری این شهرستان بااعتبار سه میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریالی شاهد پیشرفت فیزیکی ۶ درصدی بودیم که در ادامه شهرداری این شهرستان به‌تنهایی نمی‌توانست جوابگوی این طرح شود در حال حاضر نیز بعد از گذشت چندین ماه این اعتبار صرف شده زیرخاک مدفون‌شده است.

وی اضافه کرد: به دلیل نبود کشتارگاه صنعتی در این شهرستان متأسفانه شهروندان نکایی برای کشتار دام‌های خود به شهرهای هم‌جوار می‌روند که به‌تدریج طی کردن این مسافت می‌تواند به ضرر خود افراد تمام شود لذا در این راستا باید هر چه سریع‌تر طرح کشتارگاه اختصاصی در مقیاس شهرستان مدنظر قرار گیرد.

پویا با اشاره به ابطال ۹۳۰۰ سند ملکی شهروندان نکایی گفت: ابطال ۹۳۰۰ سند ملکی مردم توسط اداره اوقاف از ۶ دانگ به ۵ دانگ شهروندان را چالش روبرو ساخته است که در این راستا شورا و شهرداری نکا طی نشست‌های متعدد با اداره اوقاف به دنبال رفع این معضل پیش‌آمده در سطح شهرستان هستند.

این مسئول شهری افزود: در قطعه ۵۷ ضلع شرقی شهرستان نکا بیش از ۳۰۰ هزار قطعه موجود است که باوجود حساسیت این موضوع باید به‌سرعت باهم اندیشی و ارائه راهکار پیگیری و برطرف شود.

وی پیگیری ورودی شهر نکا در ضلع غربی کمربندی، نگاه توسعه محور به شهر در مدیریت و مبلمان شهری، حمایت از راه ارتباطی نکا به دامغان و جذب سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی را ازجمله دغدغه‌های عدیده اعضای شورای شهر و شهرداری نکا برشمرد که باهم اندیشی و ارائه راهکار قطعاً مثمرالثمر واقع می‌شود.

 رئیس شورای اسلامی نکا، دوره چهارم شورای اسلامی شهر نکا را ازجمله سرآمدترین دوره‌ها قلمداد کرد چراکه به‌دوراز هرگونه حواشی در سایه وحدت، مشارکت مردمی و برادرانه به رفع مشکلات سطح شهر می‌پردازند.

۱۸ مسجد نکا میزبان دیدار مردمی با شوراهاهستند

پویا با اشاره به برنامه شورای اسلامی شهر نکا در ماه مبارک رمضان بیان کرد: با مدنظر قرار دادن مدیریت شهری و رفع مشکلات مردمی اعضای شورای شهر ماه مبارک رمضان در ۱۸ مسجد از منطقه شهرستان نکا بابیان عملکرد چهارساله به پیگیری مشکلات مردمی می‌پردازند.

این مسئول شهری در ادامه خواستار تدوین برنامه چشم‌انداز ده‌ساله توسعه شهرستان شد و همچنین گفت: با تدوین این طرح قطعاً بخش اعظمی از مشکلات بخش شهری شهرستان مرتفع و به‌تدریج شاهد رونق اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی خواهیم بود.

وی با اشاره به مرمت و بازسازی راه ارتباطی نکا-سمنان متذکر شد: هر طرحی که برای توسعه شهرستان نکا اندیشیده شود قطعاً اعضای شورای شهر از آن استقبال می‌کنند در این راستا طرح توسعه‌ای راه ارتباطی نکا –سمنان می‌تواند فرصت اقتصادی و گردشگری خوبی را برای مردم منطقه هزارجریب فراهم آورد که می‌تواند کمک‌کار چرخه اقتصاد شهرستان باشد.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «کشتارگاه صنعتی شرق مازندران بلاتکلیف مانده است» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات