کمیته‌های تخصصی راهبری سرمایه‌گذاری در آذربایجان غربی راه‌اندازی می‌شود

سرمایه گذاری مدیرکل امور اقتصادی و دارایی ‌آذربایجان غربی از راه‌اندازی کمیته‌های تخصصی راهبری سرمایه‌گذاری در آذربایجان غربی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از ارومیه، داود غفارپور ظهر امروز در جلسه مرکز خدمات سرمایه‌گذاری با نمایندگان و رابطین فرمانداری‌های شهرستان‌های آذربایجان غربی با تشریح اهداف و وظایف کمیته‌های راهبری سرمایه‌گذاری شهرستان‌ها اظهار داشت: در مجموع کار این کمیته‌ها تهیه و تدوین بسته اولویت‌ها و فرصت‌های سرمایه‌گذاری استان به منظور ایجاد انسجام و انتظام در امور مرتبط با سرمایه‌گذاری است.

وی با اشاره به چگونگی تشکیل کمیته‌های راهبری سرمایه‌گذاری شهرستان‌ها و صدور احکام برای فرمانداران شهرستان‌ها به‌ عنوان رؤسای کمیته‌های راهبری سرمایه‌گذاری، دیگر اهداف تشکیل این کمیته‌ها را تهیه بسته سرمایه‌گذاری شهرستانی شامل تهیه توانمندیها و قابلیت شهرستان‌ها، تهیه و تدوین اولویت‌ها و فرصت‌های سرمایه گذاری شهرستانها و تهیه راهنمای سرمایه گذاری (CPM) برای معرفی ظرفیت‌های سرمایه گذاری استان، عنوان کرد.

نائب رئیس مرکز خدمات سرمایه گذاری آذربایجان غربی افزود: برای آشنایی با قوانین و مقررات حوزه سرمایه گذاری و فرآیندهای سرمایه گذاری، به‌زودی کارگاه‌های آموزشی لازم برای اعضای کمیته‌های راهبری سرمایه گذاری برگزار می‌شود.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی آذربایجان غربی گفت: احصاء قوانین و مقررات مورد نیاز در مناطق آزاد تجاری صنعتی، مناطق ویژه اقتصادی و سرزمین اصلی و تهیه کتاب توانمندیهای شهرستان‌های تابعه استان آذربایجان غربی از جمله اقدامات شاخص مرکز خدمات سرمایه گذاری استان در سال 1394 است.

در این جلسه رئیس گروه و مسئول دبیرخانه مرکز خدمات سرمایه گذاری آذربایجان غربی نیز، هدف اصلی از تشکیل کمیته‌های راهبری سرمایه‌گذاری شهرستان‌ها را، ایجاد انسجام و انتظام در فرآیند جذب و پذیرش سرمایه‌گذاری خارجی در سطح استان و اقدام هماهنگ و همسو در امور سرمایه‌گذاری عنوان کرد.

حبیب تربتی افزود: مرکز خدمات سرمایه گذاری آذربایجان غربی، براساس آئین نامه تشکیل مراکز خدمات سرمایه گذاری استانها، با همکاری دستگاه‌های اجرایی استان به امور سرمایه‌گذاران خارجی در مرحله اخذ مجوزهای اولیه و پیگیری و رفع مشکلات آنها می‌پردازد.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «کمیته‌های تخصصی راهبری سرمایه‌گذاری در آذربایجان غربی راه‌اندازی می‌شود» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات