100 هزار و 950 فقره جواز تاسیس برای هدایت سرمایه‌گذاری ‌صادر شد

علی یزدانی معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: ۹۵۰ شرکت و نواحی صنعتی در کشور وجود داشته که در این میان به۷۷۸ شهرک و نواحی صنعتی در کشور زمین واگذار شده که سرمایه‌گذار راغب برای سرمایه‌گذاری وجود دارد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از قزوین، علی یزدانی بعدازظهر امروز در مراسم تودیع و معارفه مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان قزوین که در سالن جلسات سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قزوین برگزار شد، اظهار داشت:  در دولت تدبیر و امید یکی از مهم‌ترین اولویت‌ها ارائه آمار صحیح و دقیق در موارد مختلف به مردم  است که برهمین اساس نیز در این دولت باید به  مردم پاسخ‌ها شفاف باشد.

وی عنوان کرد: در حوزه شرکت شهرک‌های صنعتی در تمامی نقاط کشور مباحث کاملی در دولت تدبیر و امید ارائه شده که حدود 950 شرکت و نواحی صنعتی در کشور وجود داشته که در این میان به 778 شهرک و نواحی صنعتی در کشور زمین واگذار شده که سرمایه‌گذار راغب برای سرمایه‌گذاری وجود دارد.

یزدانی با بیان اینکه در استان قزون نیز 15 شهرک و ناحیه صنعتی وجود دارد، تصریح کرد: در این استان به 14 شرکت و ناحیه صنعتی زمین واگذار شده است.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اینکه تنها  پنج شرکت و ناحیه صنعتی در استان قزوین تقاضامحور است، اظهار داشت: این در حالی است که 9 شرکت و ناحیه صنعتی در این استان تقاضا محور نیست و برای سرمایه‌گذاران برای سرمایه‌گذاری جذابیت ندارد.

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی کشور اظهارداشت: برای هدایت سرمایه‌گذاری در قالب جوازهای تأسیس تاکنون 100 هزار و 950 فقره جواز تاسیس صادر شده و استان قزوین این ظرفیت را دارد که به دلیل نزدیکی به تهران، جاده های دسترسی، واحدهای صنعتی توانمند، دانشگاه و حوزه های علمیه و کارگر ماهر می تواند سرمایه گذار بیشتری را جذب خود کند.

وی با اشاره به اینکه  در برنامه ترسیم شده درصدد ایجاد جهش صنعتی در کشور هستیم، اظهار داشت:در همین راستا کیفیت خدمات باید ارتقاء پیدا کند تا بتوانیم سرمایه‌گذاران  را برای حضور در شهرک های صنعتی تشویق کنیم.

یزدانی گفت: تاکنون 200 شرکت خدماتی بخش خصوصی در شهرک های صنعتی کشور فعال شده و برای توسعه آن اقدام خواهیم کرد.

وی با اشاره به اینکه  تحقق اقتصاد مقاومتی از مهمترین برنامه‌های این سازمان در سال 95 است، گفت با همکاری همه دستگاه‌های اجرایی، نمایندگان، سه قوه و اصحاب رسانه باید برای توسعه صنعتی متوازن و تحقق اقتصاد مقاومتی گام برداریم.

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی کشور اظهارداشت: برای هدایت سرمایه گذاری در قالب جوازهای تاسیس تاکنون 100 هزار و 950 فقره جواز تاسیس صادر شده و استان قزوین این ظرفیت را دارد که به دلیل نزدیکی به تهران، جاده های دسترسی، واحدهای صنعتی توانمند، دانشگاه و حوزه های علمیه و کارگر ماهر می تواند سرمایه گذار بیشتری را جذب خود کند.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «100 هزار و 950 فقره جواز تاسیس برای هدایت سرمایه‌گذاری ‌صادر شد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات