برنامه جامع سلامت در استان گلستان تدوین می‌شود

تحول سلامت رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان گلستان گفت: سند جامع سلامت استان گلستان امسال تهیه و تدوین می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از گرگان، تقی ریاحی ظهر امروز در دومین جلسه کارگروه سلامت و امنیت غذایی استان در سال 95 اظهار داشت: سند جامع سلامت تا پایان سال 95 به کمک دانشگاه علوم پزشکی و دستگاه‌های مرتبط با سلامت مردم  در استان تدوین می‌شود.

وی افزود:  این سند بسیاری از رویکردها و عملکردهای سلامت استان گلستان را در خود جای خواهد داد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان گلستان تصریح کرد: یکی از معضلات بخش سلامت استان در ماه‌های گرم سال اپیدمی شدن بیماری‌های مانند وبا و تب مالت است که با هماهنگی‌های لازم با دیگر دستگاه‌ها تدارک لازم برای جلوگیری از فراگیر شدن این بیماری‌ها در تابستان شده است.

ریاحی همچنین از همکاری و مداخله صنوف در عرضه مواد غذایی خبر داد و افزود: همه دستگاه‌ها و صنوف با همکاری بهداشت در تلاش برای عرضه مواد غذایی سالم به مردم هستند.

وی افزود: در برخی از عطاری‌ها به جای گیاهان دارویی مواد دیگر فروخته می‌شود که سلامت جامعه را تهدید می‌کند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان گلستان اظهار کرد: در 60 مورد بازرسی از این عطاری‌ها به موارد خلاف عرضه داروهای غیر مجاز برخورد شده که این افراد به مراجع قضایی معرفی شدند.

ریاحی افزود: یکی از برنامه‌های ما مبارزه با دخانیات و عرضه مواد دخانی است و شعار امسال  شکستن قلیان‌ها وتبدیل به گلدان گل است که این کار به صورت نمادین انجام شده است.

وی گفت: مواد دخانی و استفاده از قلیان بخش عظیمی از مردم جامعه را درگیر کرده و با تلاش در پی کاهش استفاده از این مواد هستیم.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «برنامه جامع سلامت در استان گلستان تدوین می‌شود» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات