آصفی:آمریکایی هاعملا برجام را نقض کرده‌اندبه گزارش جهان به نقل از مهر، معاون و سخنگوی سابق وزارت امور خارجه در مصاحبه با  برنامه رویداد رادیو گفت وگو، در خصوص قانون الزام دولت به پشگیری خسارات ناشی از جنایات امریکا با بیان اینکه این مسئله ارتباطی با برجام ندارد، تصریح کرد: امریکایی هاعملا برجام را نقض کرده اند و اگر ما اقدامی برای احقاق حقوق خود انجام دهیم، ارتباطی با نقضِ برجام ندارد.
 
حمیدرضا آصفی این قانون را عزت مندانه توصیف کرد و افزود: این قانون تکلیف مضاعفی بوجود می آورد و از این حیث شاسیته و پسندیده است.
 
وی ادامه داد: در پرتو این قانون دولت خود را مکلف به پیگیری این مهم می کند، البته دولت ها بدون این قانون نیز خود را مسئول به مقابله با اقدامات خصمانه خارجی می دانند.
 
آصفی یادآور شد: دولت امریکا از ابتدای انقلاب اسلامی از هیچ اقدامی علیه مردم ایران فروگذار نکرده، اقدامی که امریکایی ها در رابطه با ایرباس ایرانی کردند، بر همگان روشن است ولی موضوع انفجار محلِ اتباع امریکایی مبهم است.
 
وی با بیان اینکه در مقابل امریکا هیچ جای کوتاه آمدن نیست، ادامه داد: راه کارهای مختلف راباید در نظر گرفت، هم موضوعات قانون و محاکم داخلی و بین المللی را دید و به این اقدامات نباید اکتفا کرد.
 
آصفی با بیان اینکه این مسئله ارتباطی با برجام پیدا نمی کند، تصریح کرد: امریکایی ها با اقداماتی که در حوزه تحریم ها انجام داده اند، عملا برجام را نقض کرده اند و اگر ما اقدامی برای احقاق حقوق خود انجام دهیم، ارتباطی با برجام ندارد.

[ منبع این خبر سایت جهان نیوز-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «آصفی:آمریکایی هاعملا برجام را نقض کرده‌اند» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات