آیا آزادسازی فلوجه ریشه داعش در عراق را می‌خشکاند؟

به گزارش «شیعه نیوز»، پایگاه اینترنتی شبکه تلویزیونی الجزیره در گزارشی نوشت: پیشروی عراق برای آزادسازی فلوجه به آرامی صورت می‌گیرد و اغلب بر این باورند که بازپس‌گیری این شهر ریشه‌ی گروه تروریستی داعش را در عراق می‌خشکاند. فلوجه یک مرکز اصلی و حیاتی برای داعش است. این گروه تروریستی بیش از دو سال در فلوجه مستقر بوده است.
داعش تعداد زیادی از عناصر خود را به دفاع از این شهر اختصاص داده است. کنترل این گروه شیطانی بر فلوجه طی چند هفته آینده از بین می‌رود و این امر شکست بزرگی برای داعش به حساب می‌آید.
البته واضح است داعش در کوتاه‌مدت در مقابل فشارها مقاومت می‌کند؛ اما در بلندمدت وادار به خروج از عراق می‌شود. منابع مالی این گروه به شدت محدود شده‌اند و از جهات مختلفی تحت فشار است. محاسبات نشان می‌دهد ساختار فلوجه طایفه‌ای و مذهبی است و پس از جنگ آمریکا در سال ۲۰۰۳ بی‌ثبات بوده است.

[ منبع این خبر سایت شیعه نیوز می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «آیا آزادسازی فلوجه ریشه داعش در عراق را می‌خشکاند؟» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات