وزیر کشور: از تجربیات سال های قبل در برگزاری مراسم راهپیمائی اربعین حسینی استفاده شود

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، عبدالرضا رحمانی فضلی در جلسه عصر سه شنبه ستاد اربعین حسینی که با حضور همه اعضا تشکل شد بر ضرورت اعزام زائران به صورت کاروانی از استانهای مبداء به سوی عتبات عالیات در عراق تأکید کرد.
وی ادامه داد: باید تلاش شود استان ها با راه اندازی کاروان های زیارتی با دارا بودن شرح وظایف مشخص و تعریف شده و همکاری سازمان حج و زیارت و استانداران مشکلات سال های قبل در اعزام انفرادی زائران برطرف شود .
وزیر کشور لزوم ساماندهی و جمع آوری کمک های مردمی برای ایجاد شرایط مطلوب برای تردد زائران در مسیر راهپیمائی اربعین حسینی را یادآور شد و گفت : مسیرهای حرکت کاروان ها طوری طراحی شود که توزیع مناسب خدمات به زائران به نحو رضایت بخشی انجام شود .
رحمانی فضلی تأمین امنیت زائران را بسیار مهم توصیف کرد و از مسئولان ستاد اربعین حسینی خواست تا در فرصت باقیمانده موضوع بیمه زائر ان را پیگیری و با شرکت های بیمه با قیمت مناسب توافق کنند .
وی اقدامات فرهنگی سال قبل در طول برگزاری مراسم اربعین حسینی ، با توجه به رهنمودهای مقام معظم رهبری در این زمینه را خوب ارزیابی کرد و گفت : این مراسم باشکوه فرصت مناسبی برای ترویج معنویت و رعایت اصول و ارزش های ناب اسلامی و گسترش فرهنگ گذشت ، ایثار ، وحدت و همبستگی مسلمانان است .
پیش از سخنان وزیر کشور حسین ذوالفقاری معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور و رئیس ستاد اربعین حسینی به ارائه گزارش کوتاهی از مهم ترین اقدامات ستاد و مصوبات جلسات قبل پرداخت و در ادامه مجید آقابابائی مدیر کل امور مرزی و پدافند غیر عامل وزارت کشور و دبیر ستاد اربعین حسینی در گزارش مبسوطی به تشریح اهم اقدامات دبیرخانه ستاد از جمله صدور احکام اعضای عضو ستاد اربعین حسینی ، تهیه و تدوین دستور العمل برنامه ریزی ، مدیریت و ساماندهی زائران اربعین حسینی در سالجاری، تقسیم وظایف استان ها و وضعیت استقرار آنها در ایام اربعین حسینی، فعال شدن کمیته های تخصصی و فعالیت های شرکت های بیمه در سال گذشته را تشریح و بر مردمی بودن برگزاری مراسم راهپیمائی اربعین حسینی تأکید کرد .
در ادامه این جلسه اعضای ستاد اربعین حسینی به بیان پیشنهادات و اقدامات پیش بینی شده در ایام باقیمانده تا برگزاری مراسم اربعین حسینی پرداختند .
سیام**7261**1058 /1449

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «وزیر کشور: از تجربیات سال های قبل در برگزاری مراسم راهپیمائی اربعین حسینی استفاده شود» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات