تاکید امام جمعه مشهد بر استفاده از ظرفیت زائران خارجی در جشنواره امام رضا (ع)

به گزارش روز سه شنبه ایرنا به نقل از روابط عمومی بنیاد امام رضا (ع)، آیت الله سید احمد علم الهدی در دیدار با مدیرعامل بنیاد بین المللی امام رضا (ع) گفت: ضرورت دارد این بنیاد برای زائران غیرایرانی نیز برنامه داشته باشد.
وی بیان کرد: هر ساله هزاران زائر خارجی وارد مشهد می شوند که ارادت بی نظیر به ساحت امام هشتم (ع) دارند و از این ظرفیت ویژه تاکنون در مشهد استفاده نشده و شایسته است بنیاد بین المللی امام رضا (ع) از آن بهره ببرد.
نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی گفت: باید تلاش شود آثار پژوهشی این بنیاد به مرجعی برای اهالی علم و اندیشه تبدیل شود و مرجعیت علمی داشته باشد.
آیت الله علم الهدی با تاکید بر ضرورت بهره برداری طلاب و دانشگاهیان از مقالات فصلنامه فرهنگ رضوی افزود: متداول شدن این فصلنامه که به صورت اختصاصی و با محوریت فرهنگ رضوی منتشر می شود، بسیار مهم است.
وی ترجمه مقالات فصلنامه به زبان های دیگر را اقدامی بسیار مفید و ارزنده ارزیابی کرد و گفت: این مقالات باید متناسب با فرهنگ حاکم بر جوامع دیگر ترجمه شود.

* انتشار برخی مقالات فصلنامه فرهنگ رضوی به سه زبان
مدیرعامل بنیاد فرهنگی – هنری امام رضا (ع) و مدیرمسئول فصلنامه فرهنگ رضوی نیز در این دیدار از ترجمه و انتشار مقالات منتخب این فصلنامه به سه زبان اردو، عربی و انگلیسی خبر داد و گفت: این مقالات بر اساس فرهنگ و نیازهای هر منطقه ترجمه می شود.
سید جواد جعفری افزود: بنیاد بین المللی امام رضا (ع) با تقویت فعالیت های علمی جشنواره امام رضا (ع) و با همکاری دانشگاههای کشور در راستای انتشار فصلنامه علمی و پژوهشی فرهنگ رضوی، توجه به انتشار آثار پژوهشی در حوزه فرهنگ رضوی تلاش دارد در این حوزه به صورت عمیق فعالیت کند.
سردبیر فصلنامه فرهنگ رضوی نیز در این نشست گفت: این فصلنامه در فضای علمی کشور به عنوان نشریه ای معتبر شناخته شده و از دانشگاههای مختلف کشور مقاله دریافت می کنیم.
دکتر سید جلال درخشه افزود: فصلنامه فرهنگ رضوی تنها مجله ای است که از همان شماره اول درجه علمی و پژوهشی دریافت کرد.
وی خاطر نشان کرد: این فصلنامه سومین سال انتشار خود را پشت سر می گذارد و در این مدت کوتاه در فضای علمی و بخصوص محافل دانشگاهی کشور به جایگاه مطلوب دست یافته است.
فصلنامه علمی - پژوهشی فرهنگ رضوی به صاحب امتیازی بنیاد بین المللی فرهنگی هنری امام رضا (ع) از سال 1392 انتشارخود را آغاز کرده و تاکنون 12شماره آن منتشر شده است.
دراین فصلنامه مقالاتی در موضوعات و مباحث کلامی، تربیتی، اخلاقی، سیاسی و تاریخی مربوط به حضرت امام رضا (ع) به چاپ می رسد.
7489 / 6053

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «تاکید امام جمعه مشهد بر استفاده از ظرفیت زائران خارجی در جشنواره امام رضا (ع)» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات