آیت الله مظاهری: افزایش آگاهی دینی موجب مقابله با شبهه افکنی دشمنان می شود

به گزارش ایرنا، آیت الله حسین مظاهری از مراجع عظام تقلید روز سه شنبه در نخستین جلسه درس اخلاق خود در ماه مبارک رمضان در مسجد حکیم اصفهان افزود: دین اسلام بر کسب علم و دانش در زمینه های مختلف از جمله علوم دینی تاکید دارد.
وی با تاکید بر ضرورت حضور در مجالس سخنرانی دینی در ماه مبارک رمضان برای کسب معرف، افزایش آگاهی دینی و بهره گیری از ثواب گفت: افزایش آگاهی عمومی در دین که شامل احکام، اعتقادات و عقاید است، با حضور در اینگونه جلسات محقق می شود.
این مرجع تقلید عالم تشیع با اشاره به جایگاه پاداش حضور در جلسات سخنرانی دینی تصریح کرد: حضور در جلسات دینی و کسب دانش در دین به اندازه احیاء شب های قدر اجر دارد و این موضوع اهمیت کسب دانش در مسائل دینی را نشان می دهد.
آیت الله مظاهری با اشاره به اینکه ماه مبارک رمضان فرصت استثنایی برای کسب مقام ویژه نزد پرودگار است، گفت: روزه داری همراه با دوری از گناه، جایگاه خاص دارد و این روزه داری را 'روزه داری خاص' می نامند و کسانی که تنها به دوری از خوردن و آشامیدن می پردازند 'روزه دار عام' هستند.
آیت الله مظاهری ادامه داد: در این فرصت طلایی در سال(ماه مبارک رمضان) باید با انجام کارهای نیک و دوری از گناه زمینه سعادت دنیا و آخرت خود را فراهم ساخت.
پ / مهد / 6027/6020 /1596

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «آیت الله مظاهری: افزایش آگاهی دینی موجب مقابله با شبهه افکنی دشمنان می شود» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات