اطلاع از حقوق کودکان نقش موثری در حفظ و صیانت حقوق آنان دارد

به گزارش ایرنا ، احمد برادران روز سه شنبه در اولین جلسه کمیسیون حقوق کودک شهرستان سبزوار افزود: یکی از مولفه های حقوق شهروندی توجه و صیانت از حقوق کودکان است و این عزیزان نیازمند توجه بیشتر مسئولان هستند.
وی اظهار کرد: تغدیه، تربیت، آموزش مهارتهای اجتماعی، سلامت جسمی، روانی و عاطفی کودکان از مواردی است که نهادهای خانواده، مهدهای کودک و آموزش پرورش باید به آن توجه کنند.
وی با بیان اینکه کانونهای پرورش فکری کودکان و نوجوانان از مجموعه های خوب و موفق کشور برای رسیدگی به کودکان هستند گفت: اساس تشکیل این کانونها تهیه و تالیف کتاب ها و فیلم هایی در ردیف سنی این گروه می باشد.
فرماندار ویژه سبزوار افزود: نقش نهاد آموزش و پرورش در زمینه حقوق کودک بسیار با اهمیت است.
وی اظهار کرد: برای حل مشکل کودکان چهار کارگروه حقوقی، آموزش و اطلاع رسانی، حمایتی و هماهنگی در این شهرستان تشکیل می شود.
رییس اداره بهزیستی سبزوار نیز گفت: هفت خانه کودک و نوجوان در گروههای سنی سه تا 6 سال ، 6 تا 12 سال و 12 تا 18 سال در این شهرستان فعالیت دارند که حدود 140 کودک در این خانه ها نگهداری می شوند.
مرضیه کسرایی فر افزود : اورژانس اجتماعی نیز کودکان خیابانی و در معرض آسیب را شناسایی و ساماندهی می کند.
وی با اشاره به راه اندازی خط 123 اورژانس اجتماعی اظهار کرد : شهروندان می توانند موارد کودک آزاری و مسائل مربوط به حمایت از کودکان را از این طریق اطلاع رسانی کنند.
سبزوار در 230 کیلومتری غرب مشهد مقدس قرار دارد.
8145/7499 / 6053

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «اطلاع از حقوق کودکان نقش موثری در حفظ و صیانت حقوق آنان دارد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات