تولد اولین مرال سال 95 در سایت تکثیر و احیا فندقلوی نمین

امین شکوری مقدم روز سه شنبه گفت: به علت سازگاری گونه مرال با وضعیت اکوسیستمی منطقه هر سال شاهد ازدیاد نسل مرال در سایت فندقلو هستیم و انتظار می رود در روزهای آینده تعداد مرال های متولد شده افزایش یابد.
سایت تکثیر و احیا مرال فندقلو به همت اداره کل حفاظت محیط زیست اردبیل در سال 1388 و با هدف احیای گونه حمایت شده مرال در زمینی به مساحت هشت هکتار و با رهاسازی 12 راس مرال کار خود را آغاز کرد.
تا پاییز سال 94 تعداد مرال های این سایت به 26 راس افزایش یافته بود .
عرصه جنگلی فندقلو بخشی از جنگل های شرق استان اردبیل به شمار می رود که دنباله جنگل های نیمه گرمسیری استان گیلان است.
این جنگل یکی از مناطق مهم گردشگری است که در 10 کیلومتری شهر نمین و 30 کیلومتری شهر اردبیل قرار گرفته است.
مساحت منطقه فندقلو حدود 16 هزار هکتار است که بیش از چهار هزار هکتار آن تحت پوشش عرصه های جنگلی قرار دارد و بقیه را مراتع تشکیل می دهد.
در مجموع 19 گونه جنگلی متعلق به هشت تیره و 17 جـنس در ایـن منطقه شناسایی شده اند که از بیـن انواع شناسایـی شده گونه های نادری نظیر فندق ، ممرز ، راش ، بلوط ، بلند مازو و بیدمشک وجود دارد که به ارزش منطقه می افزاید.
فندقلو بیشتر به فندق و گل های بابونه خود شهرت دارد و گونه نادر گیاهی سوسن چلچراغ نیز در آن می روید ، این جنگل رویشگاه بیش از 90 گونه گیاه مختلف و عمدتا دارویی است.
شهرستان نمین در 30 کیلومتری شرق اردبیل و در مسیر جاده ترانزیتی استان های اردبیل و گیلان قرار دارد.
6018/6016

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «تولد اولین مرال سال 95 در سایت تکثیر و احیا فندقلوی نمین» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات