کمیسیون اروپا: کمک به آفریقا باید به منع مهاجرت پناهجویان مشروط شود

به گزارش خبرگزاری رویترز، 'فرانس تیمرمانس' سخنگوی کمیسیون اروپا امروز با انتشار بیانیه ای نوشت: با کشورهایی که با ما همکاری کنند نوع خاصی رفتار خواهد شد.
این سخنگو اضافه کرد: با کشورهایی که نخواهند یا نتوانند همکاری کنند، نوع دیگری رفتار می کنیم و این رفتار در قالب سیاست های توسعه اقتصادی و بازرگانی خواهد بود.
بر اساس پیشنهاد کمیسیون اروپا، کشورهای اروپایی در مدت پنج سال، مبلغ 8 میلیارد یورو به صورت کمک برای توسعه و کمک های دیگر، در اختیار آن دسته از کشورهای آفریقایی خواهند گذاشت که با اروپا در زمینه سیاست های مهاجرتی همکاری کنند.
مقام های اروپایی می گویند کشورهایی مانند اردن و لبنان که میزبان شمار زیادی از پناهجویان سوری هستند، در اولویت طرح 'پول در برابر منع مهاجرت' خواهند بود؛ اما کشورهای آفریقایی مانند نیجر، نیجریه، سنگال، مالی و اتیوپی نیز در این فهرست قرار دارند.
اتحادیه اروپا پیش از این، با ترکیه نیز قرارداد مشابهی امضا کرده بود.
هجوم پناهجویان از کشورهای جنگ زده خاورمیانه و آفریقا به اتحادیه اروپا، به بحرانی برای این اتحادیه تبدیل شده است.
اروپام**9163**1144

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «کمیسیون اروپا: کمک به آفریقا باید به منع مهاجرت پناهجویان مشروط شود» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات