آتش سوزی دراردوگاه آوارگان در آلمان

به گزارش ایرنا به نقل از اکسپرس, این آتش سوزی منجربه مسمومیت ناشی از گاز برای 21 نفر از آوارگان شد. در زمان وقوع آتش سوزی حدود 130 نفر در آن بودند که پلیس توانست به سرعت تمام آنها را نجات دهد. در این رابطه نیز 2 نفر دستگیر شدند.
پیشتر سازمان مدافع حقوق پناهندگان، «پرو آزول» از 528 مورد تهاجم به اردوگاه های آوارگان در سال گذشته میلادی خبر داد.
همچنین پلیس جنایی آلمان نیز از 924 مورد اعمال خلاف علیه سرپناه های آوارگان سخن گفت که بیش از چهار برابر در همان دوره زمانی در سال 2014 است.
هولگَر مونش، رئیس پلیس جنایی آلمان گفته بود: «طیف راستگرا از پیشداوری های مردم استفاده ابزاری می کند... و سعی می کند به این وسیله به طبقه متوسط جامعه راه یابد». به نظر می آید که راست گرایان در این زمینه موفق بوده اند. او می گوید: «تقریبا 70 درصد از مهاجمان مظنون به حمله به سرپناه های آوارگان اشخاصی هستند که تا به حال سابقه اعمال خلاف با انگیزه سیاسی را نداشته اند».
توماس دیمزیر، وزیر کشور آلمان هم در ماه اکتبر سال گذشته گفته بود که افزایش شمار انسان هایی که از خشونت کار می گیرند، نگران کننده است.
وی در آن زمان تاکید کرد: «ما باید به آن ها بفهمانیم که اعمال خلاف شان مانند زخمی کردن، سعی به قتل و حمله با مواد آتش زا غیرقابل قبول است.»
اروپام**456**441**1856

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «آتش سوزی دراردوگاه آوارگان در آلمان» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات