درخواست دادستان کل برزیل برای بازداشت رئیس سنا و رهبر حزب حاکم

به گزارش خبرگزاری رویترز از برازیلیا به نقل از روزنامه اوگلوبو، اکنون قاضی تئوری زاواسکی رئیس دیوان عالی برزیل باید در باره پذیرش این در خواست، تصمیم بگیرد.
رودریگو جانوت دادستان کل همچنین درخواست مجوز برای بازداشت ادواردو کنها رئیس برکنار شده مجلس نمایندگان و خوزه سارنی رئیس جمهوری پیشین این کشور را که تا سال 2014 سناتور بوده، به اتهام تلاش برای جلوگیری از تحقیقات 2 ساله درباره پرداخت رشوه های سیاسی در شرکت دولتی نفت پتروبراس کرده است.
رنان کالهیروس رئیس سنا، سناتور رومرو جوکا رهبر موقت حزب حاکم (پی ام دی بی)، سرانی رئیس جمهوری پیشین و کنها که از قدرتمندترین و بانفوذترین سران سیاسی برزیل به شمار می روند، هر گونه تلاش برای جلوگیری از تحقیقات را تکذیب کرده اند.
بازداشت این افراد ممکن است موجب تضعیف دولت تازه مایکل تمر رئیس جمهوری موقت شود که برای کسب حمایت سنا به منظور محکوم کردن دیلما روسف رئیس جمهوری تعلیق شده به اتهام نقض قوانین بودجه این کشور، تلاش می کند.
به نوشته اوگلوبو، دادستان کل همچنین درخواست کرده است که کالهیروس از ریاست سنا برکنار شود که در صورت پذیرش این درخواست و تعلیق وی، سناتور خورخه ویانا هم پیمان روسف، در میانه محاکمه و استیضاح وی در سنا، رئیس موقت این نهاد قانونگذاری خواهد شد.
پیش بینی می شود که این محاکمه در اواسط اوت همزمان با میزبانی برزیل برای بازی های المپیک ریودوژانیرو، پایان یابد.
براساس قوانین برزیل، دیوان عالی باید هرگونه اقدام قضایی علیه اعضای کنگره را تایید کند.
گنجانده شدن نام سارنی دراین درخواست به رغم به پایان رسیدن دوره سناتوری وی، به این علت است که وی در همان پرونده جوکا و کالهیروز، متهم شده است.
دیوان عالی برزیل ماه گذشته به اتفاق آراء به برکناری کنها رقیب سرسخت روسف از ریاست مجلس نمایندگان به اتهام جلوگیری از تحقیق در باره فساد، رای داد.
اروپام**1486**1856

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «درخواست دادستان کل برزیل برای بازداشت رئیس سنا و رهبر حزب حاکم» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات