آلودگی هوا در دهلی نو عمر افراد را به طور متوسط 6.4 سال سال کاهش می دهد

به گزارش ایرنا، انتشار نتایج این تحقیق که با همکاری موسسه هواشناسی هند و سازمان تحقیقات اتمسفری کلورادو امریکا انجام گرفته، باعث افزایش نگرانی مردم و کارشناسان از افزایش مرگ و میر ناشی از آلودگی هوا شده است .
براساس نتایج این تحقیق که با عنوان 'مرگ زودرس بدلیل ذرات معلق کمتر از 2.5 میکرون در هوا' صورت گرفته
آمده است:طول عمر افراد در ایالت 'ماهاراشترا' نسبت به دیگر مناطق به علت ذرات معلق در هوا 3.3 سال کاهش یافته است.
در ادامه این گزارش اضافه شده است حدود 10 و 15 درصد از علت فوت در ایالت مهاراشترا و اوتارپرادش مربوط به آلودگی هوا است .
'ساچین گود' کارشناس هندی موسسه هواشناسی گرمسیری هند با بیان اینکه این نتایج براساس نتایج بررسی ها در سال 2011 اعلام شده خاطرنشان کرد این نتایج براساس مقایسه هوا درهند با کشورهای اروپایی صورت گرفته است.
در ادامه این گزارش با اشاره به مرگ و میرهای ناشی از آلودگی 'ازون' آمده است ایالت های مهاراشترا ،اوتارپرادش،بیهار و بنگال غربی به ترتیب 7 ،11،18 و 9.5 درصد از مرگ و میرها به علت این نوع آلودگی بوده است .
'ساچین گود' کارشناس هندی با بیان اینکه 570 هزار نفر به علت ذرات معلق کمتر از 2.5 میکرون در هوا و 12 هزار نفر به علت آلودگی 'ازون' در سال 2011 جان باخته اند گفت:میزان برآورد خسارت اقتصادی این آلودگی ها 640 میلیارد دلار برآورد شده است .
پزشکان معتقدند که ذرات معلق کمتر از 2.5 میکرون در هوا از طریق جریان خون وارد قلب می شوند و سبب بروز بیماری ها و حملات قبلی و فشار خون می شوند.
هوای شهرهای هند و بویژه پایتخت این کشور که براساس گزارش سازمان بهداشت جهانی از آلوده ترین شهرهای جهان محسوب می شوند، با نداشتن برنامه ای برای کاهش آلودگی به شتاب به سوی بحران پیش می رود.
درحالیکه چین،امریکا ،اتحادیه اروپا و بسیاری از کشورهایی که نسبت به هند از کیفیت هوای بهتری برخوردارند، برنامه های بلند مدت جامع کاهش آلودگی هوا را در دستور کار خود قرار داده اند ولی آلوده ترین شهرهای جهان تاکنون برنامه ای دراین زمینه ندارند.
*آساق*267*1600

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «آلودگی هوا در دهلی نو عمر افراد را به طور متوسط 6.4 سال سال کاهش می دهد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات