فیلم و عکس بنر ترحیم برای محمد علی کلی در تهران !

بنر و حجله برای درگذشت محمد علی قهرمان بوکس جهان

خبر درگذشت محمد علی کلی، بوکسور اسطوره ای 15 خرداد منتشر شد، او در میان ایرانیان چهره محبوبی بود.

محمد علی با نام قبلی کاسیوس مارسلوس کِلِی، جونیور (متولد 17 ژانویه 1942 کنتاکی – درگذشتهٔ 3 ژوئن 2016 لویی ویل، کنتاکی، ایالات متحده)، بوکسور حرفه ای سنگین وزن اهل آمریکا بود که به عنوان برترین مشت زن تاریخ بوکس در این وزن شناخته می شود. شایان ذکر است که نام این بوکسور محمد و نام خانوادگیش علی بود، ولی در ایران با نام محمدعلی کلِی مشهور و شناخته شده است.

محمد علی کلی از دوازده سالگی مشت زنی را شروع کرد و تنها 10 سال بعد (1964) قهرمان بوکس جهان شد.

محمد علی کلی سه بار قهرمان سنگین وزن جهان شد؛ یک بار سال 1964 با شکست دادن سانی لیستون، بار دوم سال 1974 در یک مبارزهٔ تاریخی که «غرش در جنگل» نام گرفت و در آن جرج فورمن را ناک اوت کرد، و آخرین بار در سال 1978 کمی پیش از بازنشستگی اش. او دوران حرفه ای اش را با کسب 56 برد (37 ناک اوت) و 5 باخت به پایان برد.


محمد علی پس از گرویدن به اسلام در فعالیت های سیاسی نیز نقش داشت و امتناعش از شرکت در جنگ ویتنام نامش را بیش از پیش بر سر زبان ها انداخت. محمد علی کلی از سوی نشریهٔ اسپورتس ایلوستریتد «ورزشکار قرن» و از سوی بی بی سی «شخصیت ورزشی قرن» لقب گرفته است. محمد علی در حالی از خدمت در ارتش آمریکا سر باز زد که سه سال پیش الز آن عنوان قهرمانی جهان را از آن خود کرده بود. محمد علی علاوه بر مخالفت علنی با جنگ ویتنام، گفت باورهای مذهبی اش به او اجازه حضور در ارتش را نمی دهد. پلیس آمریکا به همین علت محمد علی را بازداشت کرد و عناوین قهرمانی اش هم از او سلب شد. محمد علی که به اتهام «فرار از خدمت» گناهکار شناخته شده بود، چند سالی از رینگ بوکس دور ماند تا این که بالاخره اعتراض او به حکم قاضی، در آغاز دهه 70 میلادی به دادگاه عالی آمریکا ارجاع داده شد و این دادگاه که عالی ترین مرجع قضایی در آمریکاست، محکومیت محمد علی را لغو کرد.

محمد علی کلی ، قهرمان بوکس جهان ، حجلهمحمد علی، در دوران اوجش، مشهورترین آدم دنیا بود

نابغه ای در رینگ بوکس، که اعتمادبه نفس اش از مهارتش کم نداشت. اما جایگاهش در قلب میلیون ها نفر در سراسر دنیا نه فقط به خاطر قهرمانی اش، که از بابت حمایت بی دریغ اش از حقوق مدنی انسان ها بود.


بعد از انتشار خبر درگذشت محمد علی کلی مردم خوش ذوق و مهربان در خیابان شهید مدنی سبلان شمالی برای بوکسور اسطوره امریکایی حجله و بنر ترحیم زدند.


 محمد علی کلی ، حجله ، بنر ترحیمحجله و بنر ترحیم برای محمد علی کلی در تهران

محمد علی، قهرمان سه دوره بوکس سنگین وزن جهان بود که فعالیت های وی درجریان جنبش مدنی آمریکایی های آفریقایی تبار، نام او را در تاریخ سیاسی آمریکا نیز ماندگار کرد.

 

محمد علی کلی ، بنر ترحیم ، تهران حجله و بنر ترحیم برای محمد علی کلی در تهران محمد علی کلی ، تهران ، حجله محمدعلی کلی حجله و بنر ترحیم برای محمد علی کلی در تهران فیلم و عکس بنر ترحیم برای محمد علی کلی در تهران !

[ منبع این خبر سایت نمناک می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «فیلم و عکس بنر ترحیم برای محمد علی کلی در تهران !» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات