محصولات کشاورزی استراتژیک در هرمزگان کشت شود

به گزارش خبرنگار مهر، جاسم جادری عصر سه شنبه در نشست شورای حفاظت از منابع آب استان هرمزگان، عنوان کرد: اجرای مفاد اقتصاد مقاومتی در بخش آب نیازمند کنترل و ساماندهی وضعیت موجود و همچنین برداشتن گام های اساسی در راستای بهینه سازی مصرف آب است.

وی خواستار رونق بخشیدن به محصولات کشاورزی هرمزگان با استفاده از شیوه های نوین آبیاری شد و افزود: اگر از منابع آب زیرزمینی و روان آب ها در هرمزگان درست استفاده شود و همچنین با اجرای الگوی کشت مناسب محصولات کشاورزی استراتژیک در این استان کشت شود، هرمزگان می تواند به خط مقدم صادرات محصولات کشاورزی تبدیل شود که این امر در جهت اجرای اقتصاد مقاومتی یعنی درون نگری و برون زا بودن است.

استاندار هرمزگان تصریح کرد: این شورا به نوعی خط دهنده و شورایی راهبردی برای پیشبرد مصرف بهینه آب و بالا بردن بهره وری در مصرف آب در استان است.

جادری با تاکید بر استفاده بهینه از پساب فاضلاب در بندرعباس، اظهار داشت: با وجود خشکسالی های متعدد و کمبود بارندگی در استان باید با مدیریت صحیح و کنترل درست تلاش کنیم سال جاری را هم بدون دغدغه در بخش آب پشت سر بگذاریم.

وی تاکید کرد: اولویت ما در هرمزگان تامین اعتبارات مربوط به آب برای کنترل آب های سطحی و آبخیزداری و آبخوان داری و هدایت و استفاده از روان آب های موجود در استان است و ضمن رعایت مسائل زیست محیطی باید به بحث اقتصاد مقاومتی نیز کمک کنیم.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «محصولات کشاورزی استراتژیک در هرمزگان کشت شود» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات