اعتبارات آب هرمزگان با اولویت کنترل آب‌های سطحی و آبخیزداری تامین شود‌

آبخیزداری گلستان استاندار هرمزگان،تامین اعتبارات آب در هرمزگان را با اولویت کنترل آب‌های سطحی و آبخیزداری اعلام کرد و گفت: با استفاده از شیوه های نوین آبیاری محصولات کشاورزی استراتژیک در هرمزگان کشت شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بندرعباس، جاسم جادری عصر امروز در نشست شورای حفاظت از منابع آب هرمزگان، اظهارداشت: در هرمزگان اولویت تامین اعتبارات مربوط به آب برای کنترل آب های سطحی و آبخیزداری و آبخوان داری و هدایت و استفاده از روان آب های موجود در استان اختصاص دارد.

وی بیان داشت: اجرای مفاد اقتصاد مقاومتی در بخش آب نیازمند کنترل و ساماندهی وضعیت موجود و همچنین برداشتن گام های اساسی در راستای بهینه سازی مصرف آب است.

استاندار هرمزگان خواستار رونق بخشیدن به محصولات کشاورزی هرمزگان با استفاده از شیوه های نوین آبیاری شد و تصریح کرد: اگر از منابع آب زیرزمینی و روان آب‌ها در هرمزگان درست استفاده شود و همچنین با اجرای الگوی کشت مناسب محصولات کشاورزی استراتژیک در این استان کشت شود، هرمزگان می‌تواند به خط مقدم صادرات محصولات کشاورزی تبدیل شود که این امر در جهت اجرای اقتصاد مقاومتی یعنی درون نگری و برون زا بودن است.

نماینده عالی دولت در هرمزگان ابراز داشت: این شورا به نوعی خط دهنده و شورایی راهبردی برای پیشبرد مصرف بهینه آب و بالا بردن بهره وری در مصرف آب در استان است.

جادری با تاکید بر استفاده بهینه از پساب فاضلاب در بندرعباس، اظهار داشت: با وجود خشکسالی های متعدد و کمبود بارندگی در استان باید با مدیریت صحیح و کنترل درست تلاش کنیم سال جاری را هم بدون دغدغه در بخش آب پشت سر بگذاریم.

وی تاکید کرد: اولویت ما در هرمزگان تامین اعتبارات مربوط به آب برای کنترل آب های سطحی و آبخیزداری و آبخوان‌داری و هدایت و استفاده از روان آب های موجود در استان است و ضمن رعایت مسائل زیست محیطی باید به بحث اقتصاد مقاومتی نیز کمک کنیم.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «اعتبارات آب هرمزگان با اولویت کنترل آب‌های سطحی و آبخیزداری تامین شود‌» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات