18 برنامه برای کاهش طلاق در استان اردبیل عملیاتی می‌شود

شفیع شفیعی / اردبیل مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استان اردبیل گفت: با برنامه‌ریزی های انجام شده ۱۸ برنامه برای کاهش آمار طلاق در سطح استان اردبیل عملیاتی می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از مشگین‌شهر، شفیع شفیعی عصر امروز در جلسه ارتقای امنیت اجتماعی در محل فرمانداری مشگین‌شهر اظهار داشت: با توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری در حوزه آسیب‌های اجتماعی از جمله طلاق، اعتیاد، حاشیه‌نشینی، فساد و فحشا، بی‌بند و باری در نقاط بحرانی و حاد، 18 برنامه برای کاهش آمار طلاق در سطح استان اردبیل عملیاتی می‌شود.

وی تصریح کرد: متاسفانه آمار طلاق در کل کشور و نیز استان اردبیل آمار قابل توجهی است و در این میان افزایش آمار طلاق در مشگین‌شهر نیز بسیار نگران‌کننده است و نیاز است در این زمینه راهکارهای علمی و عملی برای کاهش این آسیب اجتماعی پرخطر ارائه و عملیاتی شود.

مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استان اردبیل گفت: مطالعات علل و عوامل افزایش آسیب‌های اجتماعی و به دنبال آن تحت تاثیر قرار گرفتن امنیت اجتماعی گامی مهم برای پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی است و در این زمینه نقش دستگاه‌های فرهنگی و تشکل‌های مردمی به عنوان معتمدان مردم بسیار حایز اهمیت است.

شفیعی با اشاره به خشونت‌های فردی و خانگی در سطح جامعه گفت: نحوه مدیریت خشونت در اجتماع و خانواده از جمله مواردی است که اداره بهزیستی و کمیته امداد به لحاظ درگیری با طبقات آسیب پذیر جامعه بهتر می‌تواند به آن ورود کرده و به بهبود شرایط حاکم کمک کند.

وی آمارهای موجود استان اردبیل در حوزه انواع آسیب‌های اجتماعی را خوشایند دانست و بیان کرد: بروز آسیب‌های جدید و ناشناخته به سبب رواج تکنولوژی در حوزه ارتباطات و شرایط زندگی، نیازمند راه‌اندازی اتاق فکر و نیز ساماندهی مباحث پیرامون فرهنگ و سبک زندگی و ارائه برنامه‌های تاثیرگذار کوتاه مدت و بلند مدت در سطح استان دانست.

مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استان اردبیل گفت: رشد حاشیه نشینی و افزایش آسیب‌ها در سکونتگاه‌های غیررسمی نیازمند ساماندهی مشکلات در این حوزه است که در این راستا اهتمام دولت یازدهم بسیار جدی است و باید دستگاه‌های مرتبط از قبیل شهرداران نیز به این مسئله توجه ویژه‌ای داشته باشند.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «18 برنامه برای کاهش طلاق در استان اردبیل عملیاتی می‌شود» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات