حلب گورستان اهداف اردوغان خواهد بود

به گزارش «شیعه نیوز»، پارلمان سوریه دومین جلسه خود را با حضور بشار اسد رئیس جمهور این کشور برگزار کرد.
بشار اسد در این نشست تاکید کرد که مشارکت گسترده ملت سوریه در انتخابات پارلمانی پیامی واضح برای جهان داشت که هر اندازه فشارها زیاد شود ملت سوریه بیشتر به استقلال خود پایبند است و هر اندازه که دیگران تلاش کنند در امور سوریه دخالت کنند این ملت بر پایندی به قانون اساسی تاکید کرده است.
بشار اسد همچنین افزود که یک نظام طائفه‌ای می تواند یک ملت متحد را به دشمن تبدیل کند و طرح دشمنان این بود که قانون اساسی را هدف قرار دهند و یک قانون اساسی طائفه ای جایگزین آن کنند که فرزندان این ملت را به دشمن یکدیگر تبدیل کند.
رئیس جمهور سوریه تاکید کرد که درگیری‌های بین المللی باعث درگیری‌های منطقه‌ای شده است که به صورت مستقیم تاثیر خود را بر منطقه ما و به ویژه سوریه گذاشت.
بشار اسد با اشاره به این که طرح‌های پیشنهادی کشورهای حامی تروریسم از همان ابتدا قصد داشت قانون اساسی را به بهانه مرحله انتقالی هدف قرار دهد، گفت: آنها می‌خواستند با ضربه زدن به قانون اساسی دو محور اتحاد سوریه یعنی ارتش و تنوع مذهبی را تخریب کنند.
بشار اسد با ستایش نقش ارتش سوریه در تحولات این کشور گفت: ارتش ‬‎ حامی اصلی سوریه و یک ضمانت برای ملت این کشور است. جغرافیا اساس  وحدت ملت سوریه نیست؛ بلکه وحدت سوریه با شهروندان این کشور شروع می‌شود. برخی از کشورها پیشنهادهایی بر اساس وحدت جغرافیایی می‌دهند و تلاش می‌کنند تا شهروندان سوریه را تقسیم کنند.‬‎
بشار اسد با اشاره به این که اردوغان بعد از شکست در سوریه تمرکز خود را بر روی حلب قرار داد است تاکید کرد: حلب گورستانی خواهد بود که آرزوها و اهداف اردوغان در آن دفن خواهد شد.
رئیس جمهور سوریه تاکید کرد: جنگ علیه تروریسم ادامه خواهد داشت نه به این دلیل که ما خواستار جنگ هستیم؛ زیرا که جنگ را به ما تحمیل کردند؛ ولی جنگ تا زمانی که تروریسم ریشه‌کن شود ادامه خواهد داشت.
بشار اسد در  ادامه سخنان خود با اشاره به نقش ایران و مقامت لبنان در سوریه گفت: از ایران، روسیه به خاطر ثبات مواضع آنها در سوریه تشکر می‌کنیم و همچنین از جان فشانی‌های مقاومت لبنان را ارج می‌نهیم.
بشار اسد در بخش دیگری از سخنان خود تاکید کرد که اقتصاد سوریه با وجود حجم فشارها و محاصره اقتصادی به مقاومت خود ادامه می دهد.
رئیس جمهور سوریه در پایان با اشاره به آتش‌بس اخیر در این کشور گفت: آتش‌بس برخی دست آوردهای سیاسی داشت و این اجازه را داد تا تلاش‌های نظامی بر روی دست آوردهای میدانی متمرکز شود.

[ منبع این خبر سایت شیعه نیوز می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «حلب گورستان اهداف اردوغان خواهد بود» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات