رسانه روسی: ایران یک متحد شرقی مفید برای روسیه است

این رسانه در گزارش امروز (سه شنبه) خود افزوده است: اعتبار در نظر گرفته شده مربوط به بخشی از قراردادهایی است که ساخت نیروگاه حرارتی و برقی کردن راه آهن در ایران را به شرکت های عمده روسی می سپارد و انتظار می رود طی دو هفته نیز مسکو و تهران اسناد آن را را امضا کنند.
اسپوتنیک ادامه داده است: تحقق یافتن و تغذیه مالی پروژه های مشترک پیش از وقت (لازم) روی میز مذاکرات بوده است. پاییز 2014 طرفین تفاهمنامه همکاری اقتصادی را امضا کردند و سپس پاییز 2015 قراردادهای ساخت و مدرنیزه کردن چند نیروگاه در ایران در مجموع به ارزش سه میلیارد دلار امضا شد که به طور خاص شرکت روسی «تکنو پروم اکسپورت» طرح نیروگاه حرارتی بندرعباس را در دست خواهد داشت.
همکاری در پروژه های زیربنایی هم وجود دارد و برای نمونه برقی کردن خط راه آهن گرمسر - اینجه برون با طول 495 کیلومتر بر عهده شرکت راه آهن روسیه است.
بوگدان زواریچ تحلیلگر شرکت اقتصادی «فینام» گفته است: این اعتبارها انگیزه ای برای توسعه شرکت های روسی خواهد بود و همچنین تأثیر مثبتی بر اقتصاد روسیه خواهد داشت، زیرا به ایجاد شغل و کار اضافی منجر خواهد شد و با توجه به بهتر شدن اوضاع در ایران پس از پایان تحریم، روسیه می تواند اعتبارهای خود را با سود پس بگیرد.
رسانه روسی افزوده است: برای کارشناسان و تحلیلگران همچنین آشکار است که مسکو فقط در فکر منفعت اقتصادی نیست.
آرتِم دِیِف، رئیس بخش «آ — مارکتس» توضیح می دهد که «اعتبارها به ایران از نه از جنبه اقتصادی بلکه بیشتر سیاسی مطرح است، زیرا برای استحکام بخشیدن روابط با یک متحد در بعد سیاست شرقی نیاز است که وجه آن مستقیم از بودجه تامین خواهد شد.
اسپوتنیک در پایان نوشته است: در زمان حاضر، روسیه به اندازه کافی در حال پیشبرد سیاست خارجی خود است و به این خاطر، متحدی مانند ایران در خاورمیانه برای روسیه مفید خواهد بود و حدف تحریم های ضد ایرانی نیز یک ضرورت فوری شده است، زیرا تهران نیز احساس می کند که حق دیکته کردن شرایط را دارد.
اروپام 391 **1516

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «رسانه روسی: ایران یک متحد شرقی مفید برای روسیه است» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات