مانور صفر درجه درشهرستان نیر برگزار می شود

مهدی احمدی سه شنبه در جلسه شورای مدیریت بحران شهرستان نیر افزود: برگزاری مانورهای منظم بدون اطلاع قبلی در ساعت صفر، در سنجش و ارزیابی عملکرد دستگاه‌های عضو مدیریت بحران نقش حیاتی دارد.
وی با بیان اینکه سرعت، آمادگی، هماهنگی و جلب مشارکت جز ملزومات ضروری مدیریت بحران است، ادامه داد: داشتن برنامه منسجم و شرح وظایف و چارت مدیریت بحران دستگاه‌ها و برگزاری مانورهای منظم بدون اطلاع قبلی در ساعت صفر و ارزیابی عملکرد دستگاه‌های عضو مدیریت بحران و شناسایی نقاط قوت و ضعف و بهبود آنها باید در طول سال مورد توجه باشد.
او اضافه کرد: در این راستا باید تمام شهرداری‌ها از امکانات مناسب برای حوادث بهره‌مند باشند و برای نجات مصدوم منتظر کمک از مرکز استان نباشیم
وی بحث ارائه آموز‌ش‌ها به مردم را یکی از مهمترین راهکارهای اساسی برای کاهش خسارات در مواقع بحران عنوان کرد و بیان داشت: برای ارائه این آموزش‌ها نیازمند اعتبارات هستیم که بدون شک هدایت اعتبارات به سمت اقدامات پیشگیرانه در حوادث طبیعی بسیاری از خسارات را کاهش داده و شهرستان را به ضریب ایمنی مطلوب نزدیک می‌کند.
احمدی با تاکید بر مقاوم سازی خانه های روستایی یادآورشد: با وجود اقدامات موثر انجام شده در روستاهای مناطق محروم هنوز خیلی از منازل روستایی شهرستان نیر در مقابل حوادث قهری از قبیل زلزله و سیل مقاوم نیست
فرماندار نیرهمچنین برلزوم احداث سالن چند منظور مدیریت بحران برای مقابله با حوادث غیر مترقبه به عنوان اولویت این شهرستان یاد کرد.
مسعود امامی مدیر کل مدیریت بحران استان اردبیل نیز در این جلسه گفت: متاسفانه توجه به صنعت بیمه به عنوان ضرورت مهم برای جبران بخش قابل توجهی ازخسارات حوادث طبیعی مغفول مانده و توجه جدی برای تشویق مردم و فرهنگ سازی در این بخش نیاز است.
وی با اعلام این مطلب که تشکیل مجدد شورای هماهنگی بیمه های استان برای اقدام موثر و هماهنگ بیمه های استان پیگیری می شود گفت : از بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران برای تقویت اطلاع رسانی و ارتقای فرهنگ بیمه در جامعه کمک خواهیم گرفت.
وی در ادامه با اشاره به ظرفیت های اطلاع رسانی برای نهادینه کردن صنعت بیمه در استان تشریح کرد: از ظرفیت صدا و سیما، رسانه های محلی، مدارس و دانشگاهها باید در این خصوص استفاده بهینه کرد.
6016

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «مانور صفر درجه درشهرستان نیر برگزار می شود» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات