جهانگیری: واگذاری طرح های نیمه تمام به بخش غیردولتی نیازمند تلاش جدی است

معاون اول رئیس جمهوری با بیان اینکه واگذاری طرح های نیمه تمام به بخش غیردولتی نیازمند تلاش جدی است، گفت:واگذاری طرح های نیمه تمام عمرانی به بخش خصوصی به معنای فروش این طرح ها نیست بلکه دولت می خواهد با بخش خصوصی در تکمیل این طرح ها مشارکت کند. آفتاب : به گزارش ایرنا از روابط عمومی معاون اول رئیس جمهوری، اسحاق جهانگیری عصر امروز -سه شنبه- در جلسه شورای اقتصاد با اشاره به وجود بیش از 500 هزار میلیارد تومان طرح و پروژه راکد و نیمه تمام عمرانی گفت: امکان اجرا و تکمیل این طرح ها با بودجه دولت وجود ندارد و نیازمند آن هستیم که راهکاری برای حل این مشکل پیدا کنیم.

وی با اشاره به اصلاح مصوبه شورا درخصوص دستورالعمل شرایط واگذاری طرح های نیمه تمام، از سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور، استانداریها، دستگاه های مرتبط و بخش خصوصی خواست با تلاش جدی به دنبال اجرای این دستورالعمل باشند تا شاهد واگذاری طرح های نیمه تمام به بخش غیردولتی و تکمیل این پروژه ها باشیم.

معاون اول رئیس جمهوری با بیان اینکه واگذاری طرح های نیمه تمام به بخش غیردولتی نیازمند تلاش جدی است، گفت:واگذاری طرح های نیمه تمام عمرانی به بخش خصوصی به معنای فروش این طرح ها نیست بلکه دولت می خواهد با بخش خصوصی در تکمیل این طرح ها مشارکت کند و بخش خصوصی پس از چند سال بهره برداری می تواند این طرح ها را به دولت بازگرداند.

در این جلسه که وزرای اموراقتصادی و دارایی، صنعت، معدن و تجارت، نفت، نیرو، جهاد کشاورزی، رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور و رییس اتاق بازرگانی نیز حضور داشتند، مصوبه شورای اقتصاد موضوع دستورالعمل شرایط واگذاری طرح های تملک دارایی های سرمایه ای جدید، نیمه تمام، تکمیل شده و آماده بهره برداری به بخش غیردولتی مورد بررسی قرار گرفت و پس از اعمال برخی اصلاحات، این دستورالعمل تصویب شد.

در این نشست همچنین طرح توسعه فاز اول میادین نفتی مشترک آزادگان شمالی و یادآوران در چارچوب قرارداد بیع متقابل مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت و تصمیمات مقتضی درخصوص این دو طرح اتخاذ شد.

[ منبع این خبر سایت آفتاب نیوز-پربیننده ها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «جهانگیری: واگذاری طرح های نیمه تمام به بخش غیردولتی نیازمند تلاش جدی است» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات