جهان درحال گسترده شدن -آکا

سایت علمی ، اخبار علمی آکااخبار علمی تازه های فناوری اخبار آموزشی

,اخبار,اخبار علمی,اخبار آموزشی,[categoriy]

جهان درحال گسترده شدن

اخبار,اخبار علمی,اخبار آموزشی,رزومه کاری,فرم رزومه,نمونه رزومه کاری,سوالات مصاحبه استخدامی,اخبار روز,اخبار علمی جدید,اخبار علمی روز

آکاایران: جهان درحال گسترده شدن

آکاایران تحقیقات اخیر دانشمندان حاکی از آن است که جهان هستی با سرعتی بیشتر از آنچه پیش بینی می شود، در حال رشد است و این امر می تواند مشکلاتی را در فیزیک و تئوری نسبیت آلبرت انیشتین ایجاد کند.

فرهیختگان - به گزارش «ایندیپندنت»، ناسا و آژانس فضایی اروپایی اعلام کرده اند که جهان بین 5 تا 9 درصد سریع تر از آنچه انتظار می رفت در حال گسترش است. گسترش جهان با پیش بینی هایی که براساس اندازه گیری های تشعشعات باقیمانده از انفجار بزرگ در 8/13 میلیارد سال پیش صورت گرفته، مطابقت ندارد.

 

به گزارش آکاایران یک احتمال مطرح شده این است که جهان دارای ذرات زیراتمی مشابه نوترینوهاست که سریع تر از سرعت نور حرکت می کنند و سرعت آن حدود 300 هزار کیلومتر در ثانیه است. از سوی دیگر، «انرژی تاریک» انرژی ضدجاذبه است که کهکشان ها را از هم دور نگه می دارد. سرعت بالای جهان، احتمال غلط بودن تئوری نسبیت را نشان می دهد که داربستی ریاضیاتی برای محاسبه چگونگی تقابل بلوک های ساختمانی مواد ارائه داده بود.

 

[ منبع این خبر سایت آکاایران-علمی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «جهان درحال گسترده شدن -آکا» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات