لزوم تدوین طرح‌های قابل‌اجرا و عملی در مسیر تحقق اقتصاد مقاومتی

به گزارش خبرنگار مهر، محمود زمانی قمی شامگاه سه شنبه در نشست ستاد راهبردی و مدیریت اقتصاد مقاومتی استان مرکزی در اراک اظهار داشت: برای دستیابی به اقتصاد مقاومتی باید از تمامی منابع، ظرفیت ها و توانمندی های بخش دولتی و خصوصی استفاده کرد به نحوی که دگرگونی عمیق در عرصه رشد و تولید اقتصادی در جامعه مشاهده شود.

استاندار مرکزی عنوان کرد: توسعه کارآفرینی و به حداکثر رساندن مشارکت آحاد جامعه در فعالیت های اقتصادی با تسهیل و تشویق همکاری های جمعی و تاکید بر ارتقای درآمدهای استان و نقش طبقات کم درآمد و متوسط در این زمینه می تواند در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی موثر باشد.

وی افزود: دستگاه های اجرایی بایستی طرح ها و پروژه ها را به سمتی هدایت کنند که برای اجرای این طرح ها در تحقق شعار امسال نیاز به معجزه نباشد و با استفاده از ظرفیت ها در مسیر افزایش تولید، اشتغال، بهره وری و ارتقای شاخص های اقتصادی و زسیدن به اهداف مدنظر حرکت کنیم.

زمانی قمی در ادامه تاکید کرد: در رابطه با طرح هایی که از سوی مسئول بسیج سازندگی سپاه روح الله استان مرکزی، مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) و مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان مرکزی در راستای تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی در این جلسه مطرح شد همه دستگاه ها موظف هستند در به ثمر رساندن آنها مساعدت کنند.

بنا به تاکید استاندار مرکزی قرار شد کارگروهی برای اشتغال خرد و خانگی در استان تشکیل شود و فعالیت این کارگروه پس از تدوین برنامه ها در حوزه اقتصاد خانگی و خرد به طور مستمر پیگیری شود.

همچنین بنا به دستور زمانی قمی مقرر شد پایگاه اینترنتی با هدف مشاوره برای افرادی که می خواهند در استان سرمایه گذاری کنند طراحی شود تا این سایت اطلاعات مورد نیاز سرمایه گذاران را در اختیار آنها قرار دهد.

گفتنی است در این جلسه یوسفی یوسفی، مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان مرکزی، محمدمهدی ناصری، مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان مرکزی و علی فراهانی، مسئول بسیج سازندگی سپاه روح الله استان مرکزی طرح های پیشنهادی خود را برای اجرایی کردن اقتصاد مقاومتی در استان ارائه دادند.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «لزوم تدوین طرح‌های قابل‌اجرا و عملی در مسیر تحقق اقتصاد مقاومتی» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات