طرح‌های آموزشی مبارزه با بیماری سالک در دامغان اجرایی می‌شود

بیماری سالک رئیس مرکز بهداشت شهرستان دامغان از اجرای طرح‌های ویژه آموزشی مبارزه با بیماری سالک در این شهرستان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از دامغان، سید وحید میر رکنی عصر امروز در نخستین نشست شورای سلامت و امنیت غذایی شهرستان دامغان در سال 95 که در سالن جلسات فرمانداری این شهرستان برگزار شد اظهار داشت: با توجه به گرمای هوا در فصل تابستان، احتمال شیوع بیماری سالک در فصل تابستان در برخی مناطق دامغان وجود داشت که این مهم با تمهیدات اندیشیده شده تحت کنترل است.

وی با اشاره به اجرای طرح‌های آموزشی مبارزه با بیماری سالک در دامغان برای تابستان امسال عنوان کرد: طرح‌های آموزشی مبارزه با سالک در سال گذشته نیز با قوت انجام شد.

رئیس مرکز بهداشت شهرستان دامغان با اشاره به اینکه در سال گذشته شیوع بیماری سالک در چند روستای شهرستان دامغان گزارش شده بود تصریح کرد: با اجرای طرح مبارزه با بیماری سالک در سال گذشته در چند مرحله متوالی، این بیماری به طور کامل مهار شد.

میر رکنی با اشاره به اینکه برای مبارزه با شیوع احتمالی بیماری سالک در دامغان آمادگی کامل وجود دارد تأکید کرد: رویکرد مرکز بهداشت دامغان مبتنی بر پیشگیری از شیوع این بیماری از طریق ارائه آموزش‌های لازم در این زمینه است.

طرح ورزش کارمندان در ادارات دامغان اجرایی شود

رئیس مرکز بهداشت شهرستان دامغان با اشاره به اثرات سوء کم تحرکی بر سلامت افراد، اجرای طرح ورزش کارمندان در ادارات این شهرستان را خواستار شد.

میررکنی با اشاره به اینکه بر اساس قانون، دستگاه‌‌های اجرایی باید یک درصد از اعتبارات خود را صرف ورزش کارمندان کنند تصریح کرد: مدیران دستگاه‌های اجرایی شهرستان دامغان باید با اجرای این قانون به سلامت کارکنان دستگاه اجرایی خود کمک کنند.

وی با اشاره به اینکه تعداد سوانح و حوادث در شهرستان دامغان در سال گذشته نسبت به سال پیش از آن حدود 29 درصد افزایش داشته است عنوان کرد: تعداد حوادث گزارش شده در دامغان در سال 94، سه هزار و 719 مورد بود؛ در حالی که در سال پیش از آن، تعداد دو هزار و 884 مورد حادثه در این شهرستان گزارش شده بود و آمارها حاکی از افزایش بیش از 800 موردی حوادث در دامغان در این مدت است.

رئیس مرکز بهداشت شهرستان دامغان با اشاره به بیشترین حوادث گزارش شده در این شهرستان در سال گذشته از تصادفات، انواع مسمومیت‌ها، سوختگی، گزیدگی، سقوط و خشونت به عنوان این حوادث نام برد.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «طرح‌های آموزشی مبارزه با بیماری سالک در دامغان اجرایی می‌شود» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات