87 هزار و 917 واحد صنعتی در کشور ثبت شده است/نام‌نویسی 7451 واحد صنعتی در سامانه بهین‌یاب

علی یزدانی مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران گفت: تا به امروز ۷۴۵۱ واحد و طرح صنعتی در سامانه بهین یاب ثبت نام کرده‌اند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از قزوین علی یزدانی امشب در جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان قزوین که در سالن جلسات استانداری قزوین برگزار شد درباره تحلیل آماری واحدهای به بهره‌برداری رسیده و طرح‌های در دست ساخت و ساز اظهار داشت: جمع‌آوری اینگونه تحلیل‌ها می‌تواند مجموعه استان قزوین را در زمینه برنامه‌ریزی‌ها کمک کند و این مهم باید به زودی انجام شود.

وی افزود: در کل کشور تا پایان اردیبهشت امسال 87 هزار و 917 واحد صنعتی که پروانه بهره‌برداری دارند ثبت شده که این رقم، آمار قابل توجهی است.

معاون وزیر صنعت، معدن، تجارت عنوان کرد: از تعداد کل واحدهای صنعتی تعداد 80 هزار و 81 واحد جزو واحدهای صنعتی کوچک محسوب می‌شوند که به دلیل این رقم بالا مقام معظم رهبری به صورت ویژه بر موضوع توسعه واحدهای صنعتی کوچک تاکید کرده‌اند.

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران با اشاره به اینکه 4 هزار و 356 واحد صنعتی متوسط و 3 هزار و 480 واحد صنعتی بزرگ پروانه بهره‌برداری دارند، خاطرنشان کرد:  42 درصد اشتغال کشور را صنایع کوچک تشکیل می‌دهد و 58 درصد را صنایع متوسط و بزرگ تشکیل می‌دهد.

وی با اشاره به تعداد واحدهای فعال و غیرفعال در شهرک‌ها و نواحی صنعتی کشور بیان کرد: 37 هزار و 148 واحد صنعتی در شهرک‌های صنعتی هستند که تعداد 34 هزار و 557 واحد جزو صنایع کوچک محسوب می‌شوند و از این تعداد 27 هزار و 895 واحد فعال و 6 هزار و 662 واحد غیرفعال هستند.

یزدانی با اشاره به تعداد واحدهای فعال و غیرفعال در استان قزوین گفت: در استان قزوین 3 هزار و 410 واحد صنعتی وجود دارد که 615 واحد غیر فعال است.

مدیر عامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران با اشاره به تعداد ثبت نام واحدهای صنعتی در سامانه بهین‌یاب افزود: تا به امروز 7 هزار و 451 واحد و طرح صنعتی در سامانه بهین‌یاب ثبت‌نام کرده‌اند.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «87 هزار و 917 واحد صنعتی در کشور ثبت شده است/نام‌نویسی 7451 واحد صنعتی در سامانه بهین‌یاب» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات