اصل 44 قانون اساسی در اجرا منحرف شد و به هدف تعیین شده خود نرسید

به گزارش خبرنگار سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، "علی لاریجانی" رئیس مجلس شورای اسلامی امشب 18 خرداد در برنامه گفتگوی ویژه خبری به بررسی موضوع مجلس دهم؛ اقتصاد ، فرهنگ و سیاست پرداخت.
لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در ابتدا در پاسخ به سوال اول مجری برنامه مبنی بر این که اولویت های مجلس دهم چیست گفت: با تنوعی که در تخصص های نمایندگان مجلس شورای اسلامی وجود دارد شاهد وجود حدود 32 تخصص هستیم لذا نیروهای مجلس تازه نفس و آماده به کار هستند و جای امیدواری است که به مسائل مهم کشور تمرکز پیدا خواهیم کرد.
رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به شرایط اقتصادی کشور افزود: امیدواریم پس از تشکیل کمیسیون های مجلس بتوانیم به محور مهم اقتصادی کشور توجه لازم را داشته باشیم.*** کمیسیون های مجلس هفته آینده تشکیل خواهد شدوی با اشاره به این که تصور می کنم هفته آینده کمیسیون های مجلس برای کار تشکیل خواهد شد بیان کرد: یکی دیگر از موضوعاتی که باید به آن توجه شود برنامه ششم توسعه است که دورنمایی از 5 سال آینده کشور را باید ترسیم کنیم.
لاریجانی با اشاره به این که موضوع اساسی در برنامه ششم توسعه اقتصاد مقاومتی است عنوان کرد: از سوی دیگر باید به موضوعات فرهنگی و علمی نیز به خوبی توجه شود لذا مجلس برای اقدامات اساسی محیا می شود.
رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به سوال دیگر مجری برنامه مبنی بر این که چه طرح هایی در مجلس دهم وجود خواهد داشت گفت: طرح های متنوعی وجوددارد که برخی از آن ها در مجلس نهم مطرح شده بود که در این مجلس باید مورد پیگیری قرار بگیرد.
 شرایط را باید برای سرمایه گذاری تسهیل کنیم
وی با اشاره به این که شرایط را باید برای سرمایه گذاری تسهیل کنیم خاطر نشان کرد: وزیر صنعت، معدن و تجارت امروز در مجلس شورای اسلامی گزارش دادند به طوری که در گزارش ایشان آمده بود که رتبه ایران از نظر فضای کسب و کار خوب نیست و شاهد مقررات دست و پاگیر هستیم.لاریجانی با بیان این که باید سرمایه گذار انگیزه سرمایه گذاری پیدا کند گفت: در این مجلس به این موضوع نیز توجه اساسی خواهد شد.
رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به تشویق های صادراتی گفت: شرکت هایی که در زمینه صادرات فعالیت می کنند باید انگیزه لازم را داشته باشند.
مهم ترین مسئله در اقتصاد فعلی را تسهیل شرایط برای سرمایه گذار داخلی و خارجی است
وی مهم ترین مسئله در اقتصاد فعلی را تسهیل شرایط برای سرمایه گذار داخلی و خارجی دانست و عنوان کرد: حجم سرمایه گذاری برای این که این مقدار نیروی کار بر سر کار بروند بیش از بودجه متعارف است.
لاریجانی با بیان این که نقدینگی در کشور کم نیست اما سوق دادن آن به سمت تولید امری مهم است ادامه داد: سهم تسهیلات برای تولید نسبت به خدمات پایین است و باید شرایط تغییر یابد.
رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به این که بسیاری از قوانین خوب هستند گفت: این قوانین نیز باید به خوبی اجرا شوند.
*** اصل 44 قانون اساسی در اجرا منحرف شد و به هدف تعیین شده خود نرسیدوی با اشاره به اصل 44 قانون اساسی افزود: این اصل در اجرا منحرف شده و به هدف تعیین شده خود نرسیده است.لاریجانی با اشاره به گزارش های نظارتی مجمع تشخیص پیرامون اصل 44 عنوان کرد: در 8 هدف مهمی که برای این امر در نظر گرفته شده بود باید اذعان داشت که در اکثر موارد در اجرا موفق نبوده ایم. مثلاً بخش زیادی از شرکت ها به سهام عدالت داده شد.
توزیع سهام عدالت ظاهری خصوصی اما باطنی دولتی دارد
رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان این که توزیع سهام عدالت ظاهری خصوصی اما باطنی دولتی دارد عنوان کرد: برخی از دستگاه ها در زمینه بدهی خود اقدام به ارائه سهام کردند لذا باید اذعان داشت که نظارت در اجرا مهم است.
وی در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر این که آیا لایحه قانون تجارت در مجلس دهم به سرانجام خواهد رسید گفت: باید قانون صادرات را به گونه ای تغییر دهیم که شرایط اقتصادی بهبود یابد.لاریجانی با اشاره به این که قانون تجارت حدود هزار ماده دارد افزود: امکان رسیدگی به این موضوع در شورای نگهبان فراهم نشده است لذا باید در این مجلس بار هزار ماده ای را کم کنیم و مواردی را که لازم است تغییر خواهیم داد.
خبر در حال تکمیل است...

[ منبع این خبر سایت باشگاه خبرنگاران-همه می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «اصل 44 قانون اساسی در اجرا منحرف شد و به هدف تعیین شده خود نرسید» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات