موگرینی: دوستی اروپا با اسرائیل همیشگی است

به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان؛ فدریکا موگرینی در اظهارات خود در کمیته یهودیان آمریکا گفت:هر وقت که من با سران اسرائیل صحبت می کنم ، یعنی با هرکدام از آنها صحبت می کنم، همه ما می دانیم که اروپا و اسرائیل روابط بسیار نزدیکی به هم دارند. البته این روابط به اقتصادهای ما ربط دارد.

وی افزود: اتحادیه اروپا نخستین شریک تجاری اسرائیل است. همکاری ما در بخش علم و تحقیقات باعث نوآوری های بسیار زیادی شده است و پیشرفت زیادی برای مردم ما را رقم زده است اما کارهای بیشتری باقی مانده است. ما دوستان هم هستیم، دوستان هم هستیم، ما همیشه نیز اینگونه خواهیم بود. تمام !ختم کلام! (تشویق حاضران)

موگرینی در بخش دیگری از اظهارات خود گفت: دوستان هر از گاهی با هم اختلاف نظر پیدا می کنند و این حتی می تواند مفید باشد ، روی موضوعات خاص یا سیاست های خاص اختلاف نظر پیدا می کنند اما ما همیشه دوست هستیم و همیشه دوست خواهیم بود. این دوستی در  دی ان ای ما است. این در دی ان ای ما در اروپا است و این در دی ان ای ما در اسرائیل است. این مسئله هرگز دچار تغییر و دگرگونی نخواهد شد.

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا تاکید کرد نه تنها اتحادیه اروپا اسرائیل را تحریم نخواهد کرد بلکه به تعامل بیشتر با آن نیاز دارد.

فدریکا موگرینی در بخش دیگری از اظهارات خود در کمیته یهودیان آمریکا خاطر نشان کرد اتحادیه ما حتی باید بیش از این با اسرائیل تعامل داشته باشد، می خواهم به صراحت بگویم که ما به تعامل با اسرائیل نیاز داریم حتی به تعامل بیشتر نیاز داریم نه اینکه بخواهیم اسرائیل را تحریم کنیم. تحریم کردن هیچ خیری ندارد. ما دوستان هم هستیم و می خواهیم با یکدیگر کار کنیم نه اینکه سرنوشت های خودمان را از یکدیگر جدا کنیم، البته این امکان ندارد و به معنی پذیرش شکست ما خواهد بود.
انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت باشگاه خبرنگاران-همه می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «موگرینی: دوستی اروپا با اسرائیل همیشگی است» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات