42درصد اشتغال کشور در بخش صنعت به واحدهای کوچک اختصاص دارد

به گزارش ایرنا، «علی یزدانی» سه شنبه شب در نشست ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان قزوین افزود: سهم اشتغال واحدهای متوسط و بزرگ تولیدی در بخش صنعت نیز 58 درصد است.
وی در ادامه با بیان اینکه 80 هزار واحد صنعتی کوچک در کشور دارای پروانه بهره برداری هستند، اظهار کرد: واحدهای کوچک نقش مهمی در تکمیل زنجیره های صنعت ایفا می کنند.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت به تعداد واحدهای بزرگ و متوسط تولیدی کشور نیز اشاره کرد و گفت: چهار هزار و 356 واحد متوسط و سه هزار و 480 واحد بزرگ دارای پروانه بهره برداری هستند.
یزدانی در ادامه به واحدهای مستقر در شهرک ها و نواحی صنعتی کشور اشاره کرد و گفت: 37 هزار و 148 واحد تولیدی در شهرک ها و نواحی صنعتی مستقر هستند که از این تعداد 34هزار و 557 واحد جزو صنایع کوچک به شمار می روند.
وی به آمار واحدهای فعال و غیرفعال مستقر در شهرک ها و نواحی صنعتی کشور نیز پرداخت و افزود: 27 هزار و 895 واحد فعال و شش هزار و 662 واحد نیز غیرفعال هستند.
رئیس سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی در بخش دیگری از سخنان خود در این نشست، تحقق اقتصاد مقاومتی را در گرو رشد و توسعه تولید برشمرد و گفت: دولت همه توان خود را برای رونق تولید و صنعت کشور به کار گرفته است اما در این راه نیازمند حمایت بخش خصوصی و مشارکت مردم نیز هستیم.
وی، یکی از برنامه های حمایت از تولید را ارائه تسهیلات و کمک های اعتباری در راستای اجرای برنامه های اقتصاد مقاومتی خواند و افزود: در همین راستا تاکنون هفت هزار و 450 واحد تولید برای دریافت تسهیلات در سامانه بهین یاب نام نویسی کرده اند.
یزدانی با اشاره به منویات مقام معظم رهبری در باره اقتصاد مقاومتی، گفت: باید همه توان و ظرفیت مدیران اجرایی برای پیشبرد برنامه های اقتصاد مقاومتی از جمله رونق بخش صنعت بسیج شود.
در این نشست، گزارشی از مسائل و مشکلات واحدهای تولیدی استان قزوین ارائه شد.
براساس آخرین آمار ارائه شده، استان قزوین دارای سه هزار و 400 واحد صنعتی دارای بهره برداری است.
3013/ 6128*شبس*1613

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سایر می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «42درصد اشتغال کشور در بخش صنعت به واحدهای کوچک اختصاص دارد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات