رای نمایندگان مجلس اوکیناوا به خروج تفنگداران آمریکایی

 به گزارش مشرق، نشست نمایندگان مجلس اوکیناوا پس از آن برگزار شد که قتل اخیر یک زن ژاپنی توسط یک نظامی آمریکایی، راهپیمایی و اعتراضات گسترده ای را در منطقه در پی داشت.

به همین خاطر در نشستی که روز گذشته و همزمان با برگزاری اجلاس سران «جی هفت» در منطقه ایسه شیمای ژاپن در مجلس اوکیناوا برگزار شد، نمایندگان ضمن اعتراض به رفتارهای نامناسب نظامیان آمریکایی و کشته شدن یک زن 20 ساله در این منطقه، با تصویب قطعنامه ای اعلام کردند که آنان هر چه سریعتر می بایست منطقه را ترک کنند.

نمایندگان همچنین تاکید کردند که در کنار انجام این مسئله، توافقنامه همکاری نظامی آمریکا و ژاپن هم نیازمند تجدید نظر است.

نمایندگان مجلس منطقه اوکیناوا همچنین با اعتراض به تصمیم دولت «شینزو آبه» مبنی بر جابجایی و انتقال پایگاه آمریکا به یک منطقه کم جمعیت، خواستار تعطیلی کامل و اعمال محدودیت های بیشتر برای نظامیان آمریکایی شدند.

دولت های توکیو و واشنگتن پیشتر موافقت کرده‌اند تا پایگاه هوایی «فوتنما»، متعلق به تفنگداران دریایی آمریکا را از یک منطقه پرجمعیت در اوکیناوا به «هنوکو» با جمعیت کمتر، جابجا کنند تا تاسیسات جدید نظامی آمریکا در این مناطق ساحلی احداث شود.

همچنین گزارش شده که قطعنامه تصویبی نمایندگان مجلس منطقه اوکیناوا به احزاب کمونیست، کومیتو و سوسیال دمکرات نیز داده شده که حمایت و موافقت آنها را نیز در پی داشته است.

تصویب این قطعنامه پس از آن صورت گرفت که پیشتر بسیاری از احزاب، شوراهای محلی، سازمان های مدنی و فعالان اجتماعی ژاپن نیز با انتشار بیانیه های اعتراض آمیز، نسبت به رفتارهای غیراخلاقی نظامیان آمریکایی در منطقه اوکیناوا واکنش نشان داده و آن را قویا محکوم کردند.

نیروهای نظامی این کشور بر اساس آماری که پیشتر منتشر شده است، طی سال های 2005 تا 2013 میلادی مرتکب بیش از یکهزار مورد آزار جنسی در ژاپن شده اند.

نتایج آخرین نظرسنجی انجام شده از سوی خبرگزاری کیودو ژاپن، نشان می‌دهد که بیش از 70 درصد از ساکنان ‌اوکیناوا مخالف جابجایی پایگاه نیروهای آمریکا در این منطقه بوده و خواستار برچیدن کامل آن هستند.

بسیاری از ساکنان این منطقه براین باورند که حضور پایگاه های آمریکایی در این استان مانع از رشد اقتصادی اوکیناوا شده است.

بر اساس گزارش ها آمریکا 124 پایگاه نظامی کوچک و بزرگ در ژاپن دارد و بیش از 50 هزار نظامی آمریکایی در این پایگاه ها مستقر هستند.

[ منبع این خبر سایت مشرق نیوز-بین المللی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «رای نمایندگان مجلس اوکیناوا به خروج تفنگداران آمریکایی» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات