سوختگی نوزاد 3 روزه در بیمارستان

اوایل اسفند ماه سال گذشته، در پی سوختگی یک نوزاد سه روزه در بیمارستان امام خمینی (ره) که به دلیل ابتلا به زردی در دستگاه قرار داده شده بود دچار سوختگی شده بود دادستان بلافاصله ورود و پرونده‌ای در این زمینه تشکیل شد. خبرگزاری میزان: اوایل اسفند ماه سال گذشته، یک نوزاد سه روزه در بیمارستان امام خمینی (ره) صومعه سرا که پس از به دنیا آمدن به دلیل ابتلا به زردی در دستگاه قرار داده شده بود دچار سوختگی شد.

خبرگزاری پس از اطلاع از این خبر طی گفت‎وگویی با رئیس دادگستری استان گیلان جزئیات حادثه را جویا شد.

** رئیس دادگستری استان گیلان: تشکیل پرونده برای عامل سوختگی نوزاد سه روزه

سیاوش‌پور در دهم اسفند ماه گفت: دادستان صومعه سرا به این موضوع ورود پیدا کرده، پرونده تشکیل و به منظور بررسی و حصول نتیجه باید کارشناسان فنی و متخصص در این زمینه اظهار نظر کنند.

**دادستان صومعه سرا: احتمال ابتلا نوزاد سه روزه به یک بیماری

همچنین 11 اسفند ماه دادستان صومعه سرا در گفت‎وگو با خبرگزاری میزان تصریح کرد: بعد از اطلاع از خبر پیگیر این موضوع شدیم و به منظور کسب اطلاعات بیشتر از جزئیات حادثه و دلیل این اتفاق با رئیس بیمارستان امام خمینی (ره) صومعه سرا صحبت کردیم.

وی ادامه داد: رئیس بیمارستان امام خمینی (ره) صومعه سرا احتمال داد که نوزاد به بیماری «اس تی وی جانسون» مبتلا است که در این نوع بیماری پوست نسبت به دما، گرما و برخی داروها واکنش نشان می‌دهد.

میرحسینی افزود: مستندات و مدارک لازم را جمع‌آوری و به پزشکی قانونی ارسال کردیم تا علت حادثه پیش آمده را بررسی و مشخص کنند تا ببنیم که سهل انگاری کادر پزشکی دلیل این اتفاق بوده یا موارد دیگری در این امر دخیل بوده است، برای مشاهده جزئیات خبر اینجا کلیک کنید.

** پدر نوزاد: به پرستار گفتیم دستگاه داغ است گفت من مسئول نیستم منتظر بمانید پزشک بیاید

همچنین پدر نوزاد مبتلا به سوختگی در گفت‌وگو با خبرگزاری میزان در تشریح ماجرای فوق اظهار کرد: 3 روز بعد از تولد فرزندم به علت اینکه وی دچار زردی شده بود به بیمارستان مراجعه کردیم و در پاسی از شب همسرم متوجه داغ بودن دستگاه شد و این مسئله را به پرستار مربوطه اطلاع داد.

وی ادامه داد: متاسفانه پرستار در پاسخ گفت من مسئول نیستم و منتظر بمانید تا پزشک بیاید و متاسفانه فرزندم از کف پا دچار سوختگی شد.

پدر نوزاد در پایان خاطرنشان کرد: فرزندم را به بیمارستان دیگری انتقال دادم و در آنجا مورد رسیدگی قرار گرفت و جزئیات موضوع را به دادستان اطلاع دادم که وی پیگیر این مسئله شده است.

**احتمال ابتلای نوزاد سه روزه به بیماری عفونی/ ارسال نظریه پزشکی قانونی به کمیسیون پزشکی

دادستان صومعه‎سرا در  15 اسفند ماه  در رابطه با آخرین وضعیت این پرونده گفت: طبق مستندات و مدارک نظریه پزشکی قانونی مبنی بر احتمال بیماری نوزارد به یک بیماری عفونی صادر شد.

وی ادامه داد: نظریه پزشکی قانونی به کمیسیون پزشکی ارسال شد و دستگاه مربوطه نیز به کارشناس مهندسی تجهیزات داده شد تا کارشناسی فنی شود.

** نظریه کمیسیون پزشکی در رابطه با سوختگی نوزاد سه روزه اعلام شد/ تایید ابتلای کودک به یک بیماری عفونی

دادستان عمومی و انقلاب صومعه سرا در 28 فروردین ماه از اعلام نظریه کمیسیون پزشکی در ارتباط با پرونده سوختگی یک نوزاد سه روزه خبر داد و گفت: طبق نظریه کمیسیون پزشکی قصوری متوجه کادر درمانی بیمارستان صومعه سرا امام خمینی (ره) نیست که البته احراز این موضوع با مقام قضایی است.

وی ادامه داد: با توجه به معاینات انجام شده توسط کارشناسان متخصص پوست، پزشکی قانونی، فوق تخصص نوزادان و فوق تخصص بیماری‌های عفونی اطفال و سیر بهبودی ضایعات و داروهای مصرفی و پاسخ مناسب به درمان نوع بیماری پوستی نوزاد؛ یک بیماری عفونی تحت عنوان استافیلکوکی (4s) بوده که در زمینه یک عفونت تحت بالینی حاد با این میکروب حادث شده است. برای مشاهده جزئیات خبر اینجا کلیک کنید.

** پرونده به کمیسیون تخصصی ارسال شد

میرحسینی در 17 خرداد ماه در ارتباط با آخرین وضعیت پرونده سوختگی نوزاد سه روزه  گفت: پس از اعلام نظریه کمیسیون پزشکی در ارتباط با این پرونده و ابلاغ آن، پدر نوزاد به نظر کمیسیون اعتراض کرده است.

وی ادامه داد: طی نامه‌ای پرونده را به کمیسیون تخصصی ارسال کرده‌ایم تا حکم اعتراض را بررسی کنند تا مشخص شود اعتراض وارد است یا خیر.

[ منبع این خبر سایت برترین ها-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «سوختگی نوزاد 3 روزه در بیمارستان» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات