اداره اوقاف استان و شورای شهر یزد تفاهمنامه امضا کردند

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان یزد، حجت الاسلام غلامرضا عادل در نشست مشترک با اعضای شورای اسلامی استان یزد اظهار داشت: خدمت رسانی به مردم به عنوان موضوع وقف شناخته می شود و ارتباط مستقیم با توسعه فضای شهری دارد.

وی افزود: در راستای همکاری مشترک و تعیین تکلیف پیگیری حقوق و مطالبات اراضی موقوفه واقع شده در مسیر طرح های عمرانی شهری تفاهم نامه ای بین شورای اسلامی استان یزد و اداره کل اوقاف منعقد شد.

عادل با اشاره به جایگاه وقف در استان یزد افزود: وقف هم دارای شخصیت حقوقی مستقل است و اگر در مسیر طرح های شهری قرار گرفت باید مانند املاک شخصی طبق قوانین جاری در هر دو نهاد اقدام شود.

وی همچنین تصریح کرد: از گذشته کاربری های خدماتی و غیر اقتصادی برای اراضی موقوفه در شهر تعیین می شده که این رویه باید اصلاح شود چرا که اجرای نیت واقف که متولی امانتدار آن است وقتی محقق می شود که بهره وری اقتصادی داشته باشد.

عادل همچنین آگاهی بخشی و فرهنگ سازی در مورد این سنت حسنه در استان یزد را رو به پیشرفت برشمرد و افزود: با اطلاع رسانی ها و اقدامات تبلیغی ترویجی انجام شده رشد وقف های جدید صورت گرفته در سه سال اخیر بی سابقه است.

وی افزود: حفظ و حراست از حقوق موقوفات و اجرای امینانه نیات واقفین از راهکار های اصلی ترویج این فرهنگ به شمار می رود.

در پایان این نشست مشترک که با حضور نمایندگان و روسای شورای اسلامی استان و رئیس و کارشناسان اداره حقوقی اوقاف استان برگزار شد تفاهم نامه همکاری به امضاء طرفین رسید.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «اداره اوقاف استان و شورای شهر یزد تفاهمنامه امضا کردند» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات