تظاهرات ده ها نفری در مرکز بغداد

به گزارش ایرنا، پس از فراخوان های داده شده در روز سه شنبه برای انجام تظاهرات بعد از افطار در میدان التحریر، گروهی از عراقی ها در این مکان که در ماه های گذشته محل اصلی تجمع های اعتراضی بوده است، جمع شدند و به سردادن شعارهایی با تاکید بر مبارزه با فساد، ادامه اصلاحات در دستگاه های دولتی و نیز بهبود وضعیت خدمات عمومی پرداختند.
در همین حال نیروهای امنیتی عراق از بعد از ظهر سه شنبه باردیگر خیابان ها و پل های منتهی به میدان التحریر در مرکز بغداد را پس از آنکه اعلام شد قرار است بعد از افطار تظاهراتی در مرکز بغداد برگزار شود، بستند.
در چارچوب این تدابیر امنیتی، پل های سنک و جمهوری و مناطق کراده مریم، العلاوی و صلاحیه در غرب و کلیه خیابان های منتهی به میدان التحریر در شرق دجله با سیم های خاردار و بلوک ها و دیوارهای سیمانی بسته شد.
این هفته در حالی که عراق بطور یکپارچه درگیر عملیات آزادسازی فلوجه است، برخی مجادلات و تحریکات میان احزاب عامل برگزاری تظاهرات سه شنبه شب شد.
تظاهرات هفتگی که تا حدود سه هفته پیش برای اولین بار به خشونت کشیده شد، با آغاز عملیات فلوجه در اوایل خرداد ماه جاری فروکش کرد.
درحال حاضر همه آحاد مردم عراق بر روی عملیات آزادسازی فلوجه متمرکز شده اند و تنها برخی جریان ها بطور مستمر در حال کارشکنی و تلاش برای توقف عملیات هستند.
در همین حال برخی دولت های منطقه و رسانه های وابسته نیز همه تلاش خود را معطوف توقف عملیات فلوجه کرده اند، بطوری که حیدرالعبادی مجبور شد این هفته هیات هایی را به ریاست ابراهیم جعفری وزیرخارجه و خالدالعبیدی وزیر دفاع و نیز وزیر برنامه ریزی به کشورهای عرب منطقه گسیل کند.
العبادی در دو هفته گذشته بارها اطمینان داده که درجریان عملیات فلوجه ، موضوع شهروندان غیر نظامی را در اولویت قرار داده است.
خاورم*4*1770*شبس*1613

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سایر می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «تظاهرات ده ها نفری در مرکز بغداد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات