شناسنامه نوزادان در بیمارستان‌های استان مرکزی یک‌ساعته صادر می‌شود

یزدان خسروی / ثبت احوال استان مرکزی مدیرکل ثبت احوال استان مرکزی گفت: باراه اندازی دفاتر ثبت احوال در بیمارستان ایت الله طالقانی و بیمارستان امام خمینی (ره)اراک شناسنامه‌های نوزادان کمتر از یک ساعت صادر می‌شود.

یزدان خسروی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در اراک، اظهار داشت: به‌منظور کاهش رفت و آمد خانواده‌هایی که صاحب فرزند می‌شوندودفترثبت احوال در بیمارستان امام خمینی(ره) کوی رضوی و یک دفتر در بیمارستان ایت الله طالقانی (زایشگاه ) اراک ایجاد شده است .

وی افزود: با استقرار دفاتر ثبت احوال در این بیمارستان‌ها خانواده‌های نوزادان تازه متولد شده می‌توانند شناسنامه نوزاد خود را کمتر از یک ساعت دریافت کنند.

مدیرکل ثبت احوال استان تصریح کرد:دربیمارستان قدس اراک نیزاقدامات مناسب در حال پیگیری است و به‌زودی نیز در این بیمارستان یک دفترراه اندازی می‌شود.

خسروی بااشاره به‌این موضوع که دربیمارستان ساوه نیز قصد راه اندازی دفترثبت احوال را داشتیم پیش بینی کرد با مرتفع شدن موانع دراین بیمارستان این شهر نیز شاهد استقرار یکی از این دفاتر باشیم.

وی درباره نوزادانی که خانواده از مراکز بهزیستی به‌فرزندی قبول می‌کنند بیان کرد: به منظور دانستن هرچه بهتر زمان ولادت یک تیم تخصصی برای این کار در نظرگرفته شده و خانواده‌ها با در دست داشتن نامه سازمان بهزیستی و با مراجع به‌ادارات ثبت احوال به‌راحتی می‌توانند شناسنامه نوزاد خود را دریافت کنند.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «شناسنامه نوزادان در بیمارستان‌های استان مرکزی یک‌ساعته صادر می‌شود» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات