کارکنان بنادر یونان به اعتصاب خود ادامه می دهند

به گزارش ایرنا، اتحادیه کارکنان بنادر یونان سه شنبه شب با انتشار بیانیه ای اعلام کرد: در مخالفت با ادامه سیاست ریاضت اقتصادی دولت چپگرای یونان و واگذاری بنادر کشور به بخش خصوصی، به اعتصاب خود ادامه خواهند داد.
این اتحادیه در بیانه خود که خبرگزاری رسمی یونان ( آنا) سه شنبه شب آن را منتشر کرد، گفته است: با ادامه سیاست ریاضت اقتصادی علاوه بر کاهش نیروی انسانی بنادر ، حقوق و مزایای آنان نیز حدود 25درصد کاهش یافته و با واگذاری بنادر به بخش خصوصی آینده ای برای کارکنان باقی نخواهد ماند.
این اتحادیه از دولت یونان خواسته است: یا بنادر کشور را به بخش خصوصی نفروشد و یا اینکه از شرکت های داخلی و خارجی خریدار تضمین بگیرد که کارکنان را اخراج نکنند و تا چند سال حقوق ومزایای آنان را کاهش ندهد.
کارکنان بنادر کشور روز سه شنبه در آتن و دیگر شهرهای بزرگ یونان دست به تظاهرات اعتراضی زدند و اعلام کردند: به اعتصابات خود تا رسیدن به حقوق کارکنان ادامه خواهند داد.
براساس گزارش رسانه های خبری، ادامه اعتصابات اخیر کارکنان بنادر در 12 روز گذشته باعث شده کشتی بزرگ تفریحی، کشتی ها مسافربری و بار بری در بنادر متوقف شوند و انتقال مواد غذایی از جزایر به شهرهای بزرگ و بالعکس قطع و تاکنون میلیون ها یورو به دولت زیان وارد آمده است.
اروپام**462**شبس*1613

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سایر می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «کارکنان بنادر یونان به اعتصاب خود ادامه می دهند» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات