دو خط متروی جدید به تهران اضافه می شود

معاون حمل ونقل ترافیک اعلام کرد: خطوط مترو فعلی برای تهران کافی نیست و علاوه بر خطوط پیش بینی شده فعلی به دو خط مترو دیگر در شهر تهران نیازمندیم که در بازنگری طرح جامع ترافیک پیش بینی شده است.

سیدجعفر تشکری هاشمی درباره نیاز شهر تهران به خطوط مترو تکمیلی گفت: در اوایل دهه ۸۰ توسط توسط مشاورین خارجی داخلی هشت خط مترو درون شهری و ۴ خط حومه ای برای تهران پیش بینی و طراحی شد که سند بالا دستی طراحی مترو تلقی می شود.

وی با اشاره به تکمیل هفت خط مترو پیش بینی شده در این دوره از مدیریت شهری تهران گفت: در حال حاضر هفت خط از این خطوط پیش بینی شده در حال تکمیل شدن است و به جز خط هشت بقیه خطوط اجرایی و یا در مراحل تکمیل شدن قرار دارد.

وی با تاکید بر تکمیل خطوط حومه ای شهر تهران گفت: خط تهران وکرج درحال حاضر تکمیل شده و با تکمیل ایستگاه فرودگاه امام خمینی خط پرند تکمیل می شود.

معان حمل نقل ترافیک تاکید کرد :خط ورامین و گرمسار طبق مصوبه دولت از شهرداری گرفته شده و عملیات عمرانی آن به دولت داده شد. خط اسلامشهر نیز در برنامه کاری ما قرار دارد وبه زودی عملیات عمرانی آن انجام می شود.

تشکری هاشمی با اشاره به نیاز بیشتر تهران بر خطوط مترو گفت :من معتقدم تهران به خطوط مترو بیشتری نیاز دارد و نباید به این حد قانع بود به همین دلیل در بازنگری طرح جامع حمل و نقل و ترافیک خطوط ۹ و ۱۰ و خطوط اتصالی دیگر پیشنهاد شد که این طرح در شورای اسلامی شهر تهران و شورای عالی هماهنگی ترافیک کشور در حال بررسی است.

وی خاطرنشان کرد: مسلما بعد از انجام و تایید مصوبه های قانونی وارد ساخت و ساز این خطوط پیش بینی شده، خواهیم شد.

[ منبع این خبر سایت الف-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «دو خط متروی جدید به تهران اضافه می شود» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات