پنج مقر شورای‌ انتخاباتی ونزوئلا به دلیل تهدید بمب گذاری تخلیه شدند

به گزارش ایرنا و به نقل از روزنامه ونزوئلایی «ال ناسیونال»، مقرهای شورای ملی‌ انتخاباتی در استانهای تاچیرا، یاراکوی، آراگوا، مریدا و دلتا آماکورو به دلیل احتمال وجود مواد منفجره که هنوز تایید نشده ا‌ند، تخلیه شدند.
در این رابطه ، مسئولین مقر شورا در مریدا، یک تابلو را که بر روی آن نوشته شده بود 'به دلیل تهدید خشونت از سوی گروه های خشن، این تأسیسات تعطیل می‌ باشد' بر سر در ساختمان نصب کردند.
حزب ائتلاف مخالف دولت «میز وحدت دموکراتیک» برای روز سه شنبه فراخوان یک تظاهرات جدید در کاراکاس به سوی شورای ملی‌ انتخاباتی به منظور درخواست از این شورا به برگزاری همه پرسی درزمان مقرر، داده بود.
مخالفان دولت به این دلیل بر اعتراضات خود اصرار می‌ ورزند که اگر همه پرسی‌ قبل از 10 ژانویه سال آینده برگزار نشود، هرچند که ونزوئلایی ها موفق شوند مادورو را از قدرت برکنار کنند، انتخابات ریاست جمهوری جدیدی برگزار نخواهد شد بلکه «آریستوبولو ایستوریز» معاون وی تا سال 2019 و به طور موقت جانشین وی خواهد بود.
تظاهرات روز سه شنبه پس از آنکه پلیس مانع شد که تظاهرکنندگان به سوی مقر شورای ملی‌ انتخاباتی پیشروی کنند، منجر به درگیری بین پلیس و مخالفان دولت شد.
ماموران یک کمربند امنیتی تشکیل دادند که تظاهرکنندگان تلاش بر دور زدن آن را داشتند .این باعث شد که ماموران به پرتاب گاز اشک آور بپردازند و تظاهرکنندگان نیز با پرتاب سنگ و دیگر اشیاء به پلیس پاسخ دادند.
«انریکه کاپریلس» رهبر مخالفان دولت ونزوئلا که در این تظاهرات شرکت کرده بود، پس از این درگیری ها گفت، همچنان به سوی این شورا راهپیمایی خواهند کرد تا این نهاد صحت نزدیک به دو میلیون امضای ارائه شده در ماه مه به سازمان برای برگزاری همه پرسی‌ را تایید کند.
وی افزود: شورا 38 روز است که در حال بررسی امضاها می‌ باشد در حالی‌ که باید این کار را در پنج روز انجام می‌ داد.
پس از اتمام مرحله تایید امضاها ، مخالفان دولت حداکثر سه روز مهلت دارند تا امضای 20 درصد رای دهندگان که به حدود چهار میلیون نفر ونزوئلایی می رسد، را به دست آورند.
پس از آن، مقامات انتخاباتی 15 روز مهلت خواهند داشت تا صحت حمایت ها یا مخالفت ها را مورد بررسی قرار دهند؛ اگر شورای انتخابات رضایت خود را اعلام کند، باید تا ظرف 90 روز ، فراخوان همه پرسی شود.
برای این که زمان قدرت مادورو به پایان برسد، شمار افراد رای دهنده باید مساوی یا بیشتر از افرادی باشد که در انتخابات به مادورو رای دادند. به عبارتی دیگر، باید دستکم هفت میلیون و 500 هزار نفر به برکناری وی رای دهند و میزان مشارکت باید حداقل 25 درصد یعنی 4.8 میلیون نفر باشد.
اروپام *5*491**1565

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سایر می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «پنج مقر شورای‌ انتخاباتی ونزوئلا به دلیل تهدید بمب گذاری تخلیه شدند» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات