زلزله 1.7 ریشتری بجنورد مرکز خراسان شمالی را لرزاند

به گزارش ایرنا ، مرکز لرزه‌نگاری کشوری موسسه ژئوفیزیک، دانشگاه تهران شدت این زلزله 1.7ریشتر در عمق 10کیلومتری زمین و مرکز کانونی آن را در فاصله 28 کیلومتری شهر بجنورد اعلام کرده است .
بر اساس این گزارش مرکز این زلرله در فاصله 28 کیلومتری بجنورد، 28 کیلومتری اسفراین و 32 کیلومتری شیروان در خراسان شمالی بوده است.
این در حالیست که حدود 17 دقیقه ، مرکز لرزه‌نگاری کشوری موسسه ژئوفیزیک، دانشگاه تهران گزارش زلزله 4 ریشتری در عمق 12 کیلومتری زمین و در فاصله 17 کیلومتری شهر بجنورد گزارش کرده بود .
بر اساس آن گزارش مرکز این زلرله در 17 کیلومتری بجنورد، 36 کیلومتری اسفراین و 39 کیلومتری شیروان در خراسان شمالی بوده است.
وقوع زلزله 4 ریشتری که مرکز کانونی آن تقریبا یک کیلومتر با زلزله 4.8 ریشتری 5 خرداد ماه جاری (حدود دوهفته پیش ) که در عمق 10 کیلومتری زمین فاصله داشت، بویژه در این ساعت از شبانه روز مقداری بر ترس و وحشت مردم بجنورد افزوده است.
گرچه باید اشاره کرد ، از نظر طول زمان لرزش زلزله ، زمان زلزله اخیر نسبت به زلزله قبلی کوتاه تر بوده است.
7184/1744

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «زلزله 1.7 ریشتری بجنورد مرکز خراسان شمالی را لرزاند» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات