تنورگرم مبارزات انتخاباتی اسپانیا

به گزارش ایرنا ، این روزنامه روز سه شنبه در گزارشی تحت عنوان: «احزاب، موتور مبارزات انتخاباتی را گرم کرده اند» به اهداف چهار حزب اصلی اسپانیا پرداخته است.
*حزب مردمی: تمامی مسئولین و نامزدهای انتخاباتی این حزب بر این نظرند که آینده اسپانیا در انتخابات 26ژوئن درمعرض خطر قرار خواهد گرفت و بدین خاطر معتقدند که برنده شدن (بیشترین تعداد کرسی پارلمانی را بدست آوردن) در چنین موقعیتی کافی نبوده ومی بایست از اکثریت کافی برای حکومت در چهار سال پیش رو برخوردار شوند. نتیجه کاری که آنها برای خود ترسیم داشته اند را می توان با چهار هدف «تحکیم بازیابی اقتصادی»، «حل مساله مناطق»، «تضمین ملی موقعیت بهزیستی کشوری» و «عمل کردن به تعهدات بین المللی» تقسیم کرد.
حزب مردمی امیدواراست که در این نوبت از انتخابات، حزب سوسیالیست نگذارد «پدرو سانچز» شرایط مطلوب را از بین ببرد و مانع از تحقق یک دولت ائتلافی شود. سیاستمداران برجسته حزب مردمی بر این عقیده اند که در این نوبت و چنانچه سانچز موفقیتی کسب نکند، همان شب انتخابات 26 ژوئن با مشخص شدن نتایج، پدرو سانچز از دبیر کلی حزب مزبور ساقط شود.

*سوسیالیست: پدرو سانچز نتایج ارزیابی های اخیر را باور نداشته و احتمال می دهد که بسیاری از نظرسنجی ها در واقع برای فشار به اذهان عمومی و ایجاد تغییر طرز فکر آن ها مطرح می شود. امری که بنا به عقیده وی امری «غیر شرافتمندانه» می باشد. با این وجود، کمیته انتخاباتی این حزب بر این نظر است که احتمال دارد وحدت پودموس و ائتلاف چپ متحد از کرسی های بیشتری برخوردار گشته و چنانچه حزب سوسیالیست بتواند 90 کرسی پارلمانی خود را حفظ نماید با استفاده از حمایت ملی گرایان باسک ، نخست وزیری پدرو سانچز محقق می شود.
با تمام این اوصاف، سوسیالیست ها به یاد می آورند که تا یک ماه پیش «پابلو ایگلسیاس» بدترین سطح محبوبیت دربین رهبران سیاسی را داشت و حالا به این سطح از موفقیت دست یافته است. بنا به عقیده سوسیالیست ها، با وجود تلاش های زیاد حزب مردمی، آن حزب بایستی به 123 کرسی پارلمانی در کنگره نمایندگان اکتفا کند.

*حزب پودموس: علیرغم آنکه درچهارماه اخیرو مذاکرات نتوانستند به تشکیل دولت بینجامد و با وجود تفاوت نظرات «پابلو ایگلسیاس» و «اینیگو اره خون» موجب کاهش محبوبیت پودموس گردیده، لیکن نظرسنجی ها احتمال داده اند که این گروه سیاسی از حزب سوسیالیست سبقت گرفته و باعث جلب تعداد بیشتری از آراء شود. به هر صورت پودموس با نظر به اینکه احزاب ائتلافی چپ متحد، یک چهارم آراء خود در انتخابات 20 دسامبر را از ناحیه اندلوسیا بدست آورده ، بخش عمده مبارزات انتخاباتی خود را به آن ناحیه متمرکز کرده است و سعی دارد بخش مهمی از آراء حزب سوسیالیست در آن منطقه را بدست آورد.

*حزب شهروندان:این حزب ، تنها حزب در بین این چهار حزب بزرگ است که از پیروزی در انتخابات صحبت نمی‌ کند .حزب «آلبرت ریورا» که به داشتن یک نقش محوری بسنده کرده است ، یک استراتژی را راه اندازی کرده تا که از سوی رای دهی‌ تاکتیکی بلعیده نشوند .
طرح آنها ، بر اساس یک سبک بسیار تهاجمی تر نسبت به پودموس است و نمی‌ خواهند اشتباهات گذشته خود نظیر مشروعیت بخشیدن پابلو ایگلسیاس را تکرار کنند .
رهبر شهروندان تلاش دارد با این استدلال که اگر با حزب مردمی یا سوسیالیست ائتلاف کند می‌ تواند دولت تشکیل دهد و بدین ترتیب این خطر که پودموس در دولت آینده شرکت داشته باشد دور خواهد شد ، مانع از فرار رای گردد .
اروپام *5*491**شبس 1488 **

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «تنورگرم مبارزات انتخاباتی اسپانیا» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات