پاداش‌های 160 تا 180 میلیونی برای مدیران بورس انرژی و فرا بورس

پاداش‌های 168 تا 185 میلیونی میان مدیران بورس انرژی و بورس کالاگروه اقتصاد مشرق - با رسیدن به فصل برگزاری مجامع سالانه شرکت‌های بورسی، پاداش اعضای هیئت مدیره این شرکت‌ها مشخص می‌شود.
در حالی که شرکت‌های خصوصی عضو بورس در توزیع و پرداخت پاداش، حقوق و مزایا میان مدیرانشان مختارند، اما  برخی شرکت‌هایی که به طور مستقیم وغیرمستقیم به دولت مربوطند، همچنان زیر ذره‌بین هستند، زیرا پرداخت پاداش‌های کلان به مدیران شرکت‌هایی که دولت همچنان سهامدار عمده آنها است، مورد انتقاد افکار عمومی واقع می‌شود.
به هر حال این نوع شرکت‌ها هرچند تحت قانون تجارت عمل می‌کنند، اما از آنجا که عمده سهام آنها در اختیار دولت است و دارایی آنها جزو بیت‌المال است، پرداخت پاداش‌های میلیونی به مدیرانشان، مورد پذیرش افکار عمومی قرار نمی‌گیرد که شرکت‌های زیرمجموعه سازمان بورس، از جمله همین‌ها هستند.
پاداش‌های 168 تا 185 میلیونی میان مدیران بورس انرژی و بورس کالا* پاداش 168 میلیونی مدیران بورس انرژی 
بر اساس آخرین اطلاعیه‌های منتشره در سامانه کدال، مدیران شرکت فرابورس بابت خدمات خود در سال گذشته بیش از 185 میلیون تومان و مدیران شرکت بورس انرژی 168 میلیون تومان پاداش دریافت کرده‌اند.
شرکت بورس انرژی در سال 1390 با تصویب شورای عالی بورس راه‌اندازی شد. بورس انرژی هم‌اکنون در کنار بورس اوراق بهادار، بورس کالا و فرابورس، 4 بازار سرمایه ایران را تشکیل می‌دهند.
بر اساس مصوبه مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام برای سال (دوره) مالی منتهی به 12 اسفند 1394 شرکت بورس انرژي ايران تعیین حق حضور اعضای غیر موظف هیئت مدیره مبلغ  6,500,000  ریال بابت برگزاری حداقل  2  جلسه در ماه تعیین شد.
همچنین  پاداش هیئت مدیره مبلغ  1,680  میلیون ریال (168 میلیون تومان) تعیین شد.
پاداش‌های 168 تا 185 میلیونی میان مدیران بورس انرژی و بورس کالا* پاداش 185 میلیونی مدیران فرابورس
مدیران شرکت فرابورس ایران نیز برای عملکرد خود در سال 94 بالغ بر 185 میلیون تومان پاداش دریافت کرده‌اند.
بر اساس تصمیمات مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام برای سال (دوره) مالی منتهی به 12 اسفند 1394 شرکت فرابورس ايران،  حق حضور اعضای غیر موظف هیئت مدیره مبلغ  12,000,000  ریال بابت برگزاری حداقل  2  جلسه در ماه و  پاداش هیئت مدیره مبلغ  1,855  میلیون ریال (185 میلیون تومان) تعیین شد.
شرکت فرابورس نیز زیرمجموعه سازمان بورس (وزارت اقتصاد) است.

[ منبع این خبر سایت مشرق نیوز-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «پاداش‌های 160 تا 180 میلیونی برای مدیران بورس انرژی و فرا بورس» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات