تفاوت های جغرافیایی بر درمان دیابت و فشارخون تاثیر دارد

به گزارش خبرنگار مهر، مطالعه مشاهده ای بین المللی به سرپرستی محققان دانشگاه کلمبیا آمریکا نشان داده است که در درمان بیماران مبتلا به بیماری های مزمن متداول نظیر دیابت نوع۲، فشارخون بالا و افسردگی تفاوت های گسترده ای وجود دارد.

محققان با استفاده از داده های بدست آمده از ۲۵۰ میلیون گزارش پزشکی در چهار کشور دریافتند اکثریت کثیری از بیماران مبتلا به دیابت در سراسر جهان در ابتدا با داروی متفورمین درمان می شوند، اما در مورد نوع درمان دوم تفاوت های گسترده ای وجود دارد.

در مقابل، در این مطالعه تفاوت های قابل توجهی در درمان نوع اول فشارخون بالا و حتی تفاوت های به مراتب بیشتر در درمان اولیه افسردگی مشخص شد.

نکته قابل توجه در این مورد این بود که ۱۰ درصد از بیماران مبتلا به دیابت، ۱۱ درصد بیماران مبتلا به افسردگی و ۲۴ درصد بیماران مبتلا به فشارخون بالا از شیوه درمانی ای پیروی می کردند که هیچ وجه اشتراکی با هیچ یک از افراد دیگر تحت مطالعه نداشت.

جرج هریپساک، سرپرست تیم تحقیق، در این باره می گوید: «ما دریافتیم درحالیکه دنیا به سوی درمان یکسان تر برای این سه بیماری در طول زمان پیش رفته است، اما همچنان تفاوت های قابل توجهی در نحوه درمان این بیماری ها وجود دارد.»

[ منبع این خبر سایت مهر-سلامت می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «تفاوت های جغرافیایی بر درمان دیابت و فشارخون تاثیر دارد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات