شرایط نابرابر سیاهان و سفیدپوستان در مدارس آمریکا

به گزارش خبرگزاری رویترز، مجموعه اطلاعات حقوق مدنی وزارت آموزش و پروش در سال تحصیلی 14-2013 نشان از نرخ بالاتر تعلیق سپاه پوستان، نداشتن معلمان مجرب و دسترسی کمتر دانش آموزان سیاه پوست به درس های علوم و ریاضی است.
'جان کینگ' وزیر آموزش و پرورش آمریکا روز سه شنبه در بیانیه ای اعلام کرد، این نابرابری های نشان داده شده در تحقیق از 96 هزار مدرسه و 50 میلیون دانش آموز موید ضرورت مداوم بهتر کردن برابری شرایط در مدارس آمریکاست.
وی افزود: این اطلاعات نشان دهنده شیوه های قدرتمند و نگران کننده نابرابری در فرصت ها و تجربیاتی است که گروه های مختلف دانش آموزان در مدارس ما با آن مواجه هستند.
طبق این اطلاعات، نرخ تعلیق یک میلیون و یکصد دانش آموز سیاه پوست مقطع 12 دبیرستان در قیاس با دانش آموزان سفیدپوست، 3.8 بار و این نرخ در رابطه با پیش دبستانی های سیاه پوست، 3.6 بار بیشتر از سفیدپوستان بود.
این اطلاعات همچنین نشان می دهد، در حالی که 11 درصد دانش آموزان آفریقایی تبار آمریکا در مدارسی تحصیل می کنند که بیش از یک پنجم معلمان آن در سال اول تدریس خود هستند، تنها 5 درصد دانش آموزان سیاه پوست با چنین شرایطی مواجه هستند.
شبس** 1088**1565

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «شرایط نابرابر سیاهان و سفیدپوستان در مدارس آمریکا» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات