120 کوهنورد قمی بیش از 10 هزار متر از ارتفاعات کشور را پیمودند

کوهنوردی رئیس هیئت کوهنوردی و صعودهای ورزشی استان قم گفت: بیش از ۱۲۰ کوهنورد قمی در روزهای میانی خردادماه بیش از ده هزار متر از ارتفاعات کشور را درنوردیدند.

مهدی مصطفی‌لو در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در قم اظهار داشت: گروهای کوهنوردی استان در روزهای میانی خردادماه برنامه‌های صعود به قلل مختلف استان و کشور را در دستور کار خود قرار داده بودند که براساس آمار ارائه شده بیش از ده هزار متر از ارتفاعات مناطق مختلف کشورمان  توسط هم نوردان قمی مورد پیمایش قرار گرفته است.

وی افزود: گروه کوهنوردی فرهنگ یکی از گروهای فعال کوهنوردی استان قم است که به شکل کاملاً سازماندهی شده و به طور مستمر در پایان هر هفته برنامه صعودی را تدارک و با موفقیت نیز به پایان می‌رساند.

رئیس هیئت کوهنوردی و صعودهای ورزشی استان قم ادامه داد: بر همین اساس 2 برنامه‌ صعود را این گروه کوهنوردی در طی روزهای گذشته در دستور کار داشته است که  به عنوان  "برنامه اول"  صعود به سهند را با حضور 35 نفر از اعضاء به اجرا گذاشته شد که در نهایت هفده نفر از هم نوردان این گروه کوهنوردی موفق به فتح قله "قله جام"  به ارتفاع 3700 متر شدند.

مصطفی‌لو عنوان کرد: "برنامه دوم" گروه کوهنوردی فرهنگ ابتدا پیمایش دره زاغر توسط 31 نفر از هم نوردان این گروه کوهنوردی بود که صعود به قله‌ی  دو برادران تفرش با ارتفاع 2921 متر در ادامه‌ی این برنامه، چهارده نفر از اعضاء این گروه از صعودکنندگان به این قله بودند که موفق به انجام این مهم شدند.

وی بیان کرد: گروه کوهنوردی سپهر از جمله گروهای بوده است که در این هفته رکورد مرتفع‌ترین صعود را به خود اختصاص داده است و از این لحاظ در صدر قرار دارد و این در حالی است که قله شاه البرز با ارتفاع 4170 متر توسط هم نوردان این گروه فتح شد.

رئیس هیئت کوهنوردی و صعودهای ورزشی استان قم تاکید کرد: صعودکنندگان گروه کوهنوردی سپهر مسیر 45 کیلومتری را برای فتح این قله در مجموع پیموده و در این پیمایش گروه سپهر 24 نفر از هم نوردان این گروه صعود خود را از  ارتفاع 1900 متر به عنوان نقطه شروع، آغاز کردند و 2270 متر ارتفاع صعود نهایی آنها بود.

مصطفی‌لو خاطرنشان کرد: اعضاء گروه کوهنوردی مهر در قالب صعودی سراسری قله‌ قالی کوه الیگورز را با شرکت پانزده نفر از هم نوردان خود با موفقیت به پایان رساند و چهار نفر از سایر اعضاء این گروه کوهنوردی آبشارهای شاهاندشت در استان مازندران را در یک برنامه فنی فرود به انجام رساندند تا ازحیث تعداد برنامه در یک هفته، این گروه کوهنوردی در زمره گروهای باشد که دو برنامه را در دستور کار داشته است.

وی گفت: یکی از گروه‌های کوهنوردی استان قم که برنامه جذابی را در این هفته به اجرا گذاشت گروه کوهنوردی آدینه بود که برنامه‌ی پیمایش دریاچه سوها به آبشار لاتون را با حضور 16 نفر از هم نوردان خود اجرایی کرد

رئیس هیئت کوهنوردی و صعودهای ورزشی استان قم خاطرنشان کرد: گروه آدینه پس از طی مسیری که نهایتاً به روستای کوته کومه  ختم می‌شد پیمایش خود را که مسافتی بیست و هفت کیلومتری بود، به پایان رساندند و در نهایت نیز چهارده نفر از شانزده نفر تعداد شرکت کنندگان این گروه موفق به صعود قله اسپیناس شدند.

مصطفی‌لو بیان کرد: از دیگر پیمایش‌های گروهای کوهنوردی استان قم در روزهای اخیر پیمایش مسیر روستای آب برطارم به قلعه رودخان بوده است که با شرکت 13 نفر از اعضا و مهمانان گروه وتوس اجرا شد.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «120 کوهنورد قمی بیش از 10 هزار متر از ارتفاعات کشور را پیمودند» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات