مسئولان به وعده‌های خود درباره سکونتگاه‌های غیرمجاز قم عمل کنند/قرار نیست سکونتگاه‌ها وارد محدوده قم شود

حاشیه نشینی رئیس کمیسیون امور زیربنایی شورای شهر قم با اشاره به اینکه سکونتگاه‌های غیررسمی خارج از محدوده قرار دارد و هیچ وقت هم قرار نیست وارد محدوده شود، گفت: در این سکونتگاه‌ها مباحث مهم فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و ریشه‌های نابسامانی بسیار دیده می‌شود.

مصطفی سعادت‌طلب در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در قم، با اشاره به وجود سکونتگاه‌های غیر رسمی در قم اظهار داشت: واژه سکونتگاه غیررسمی صحیح نیست و بیشتر  این محل‌ها شکل سکونتگاه‌های نابسامان دارند چراکه زمانی که گفته می‌شود غیر رسمی عمدتاً یا خارج از محدوده یا در حریم تأسیسات شهری مانند برق و گاز وغیره قرار دارد.

وی با بیان اینکه بیشتر این سکونتگاه‌ها در حوزه شهرداری نیست و صرفاً شهرداری پذیرای این مشکلات بوده است، تاکید کرد: در این سکونتگاه‌ها مباحث مهم فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و ریشه‌های نابسامانی بسیار دیده می‌شود که نیازمند عزمی جدید در ساماندهی آن احساس می‌شود.

رئیس کمیسیون امور زیربنایی شورای شهر قم تصریح کرد: مناطقی چون اسماعیل آباد، شهرک صاحب‌الزمان، قسمتی از قلعه کامکار، چاله کاظم وغیره جزء این سکونتگاه‌ها به حساب می‌آیند و با آنکه شاید نسبت به برخی شهرهای دیگر کشور کم باشد ولی اکنون به معضلی تبدیل شده است.

وی عدم وجود مسائل ایمنی، فرسودگی بافت، فرسودگی شبکه، نوع دسترسی‌ها، عدم وجود کاربری‌های لازم و سرانه پایین خدمات شهری را از مشکلات اصلی این سکونتگاه‌ها دانست و گفت: این موضوع فرا شهرداری و حتی فرا استانی است یعنی همه دستگاه‌هایی که در این موضوع ذی‌نفع هستند باید دست به دست هم دهند تا مشکل حل شود.

سعادت طلب بیان کرد: سال 85 شهرداری و استانداری مشاورانی در این زمینه گرفتند تا وضعیت موجود را بررسی کنند و به محلات مختلفی رسیدند که بیشتر در مناطق یک، دو، شش و جمکران این سکونتگاه‌ها معطوف می‌شد.

وی به تخلفات شهرسازی در این مناطق اشاره کرد و ادامه داد: این مناطق خارج از محدوده قرار دارد و هیچ وقت هم قرار نیست وارد محدوده شود، امکان دادن مجوز وجود ندارد و اگر کسی فعالیت عمرانی انجام داده تخلف کرده است.

رئیس کمیسیون امور زیربنایی شورای شهر قم با بیان اینکه امیدوارم مسئولان به قول‌هایی که در این زمینه داده‌اند عمل کنند خاطرنشان کرد: برای کسانی که در این مناطق سکونت دارند زمین معوض در پردیسان در نظر گرفته شده که مراحل برنامه ریزی، تفکیک و طراحی را سپری می‌کند تا به مالکان معارض واگذار شود.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «مسئولان به وعده‌های خود درباره سکونتگاه‌های غیرمجاز قم عمل کنند/قرار نیست سکونتگاه‌ها وارد محدوده قم شود» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات