آخرین وضعیت زمین خواری‌های قشم، فرودگاه قم و شهر آفتاب

به گزارش مشرق، قباد افشار در گفتگو با خبرنگار مهر در خصوص آخرین وضعیت رسیدگی به پرونده موسوم به زمین خواری قشم گفت: بخشهایی از زمین هایی که در گذشته در مدیریت دولت قبلی واگذار شده بود به هیچ وجه روند قانونی را طی نکرده اند.

وی افزود: در راستای حل و فصل این پرونده با توجه به اینکه مدیریت منطقه قشم مسئولیت مشخصی نداشت ابتدا مسئولیت های این سمت مشخص شد. پس از آن بخش هایی از قراردادها و مجوزهای غیرقانونی لغو شد.

رئیس سازمان امور اراضی کشور اظهار داشت: موضوع قشم، یکی از دستور کارگروه های جلسات کارگروه مبارزه با زمین خواری است.

کارشکنی مجری فرودگاه قم

افشار همچنین در رابطه با پرونده موسوم به فرودگاه قم گفت: فرودگاهی به نام قم وجود ندارد اما پرونده ای به این اسم هست. در این پرونده هیچ یک از مراحل واگذاری قانونی برای مجری مربوطه طی نشده است. مجری در این پرونده بدون پشتکار و به خاطر همراهی برخی از مسئولین محلی وقت مجوزهایی را گرفته و پروژه ای را بدون رعایت قوانین شروع کرده بود.

وی افزود: وزارت راه و شهرسازی باید نظر صریح خود را در رابطه با فرودگاه و میزان اراضی مورد نیاز بگوید و استانداری قم هم به عنوان متولی در این پرونده مطرح است و باید استعلام هایی را پاسخ دهد.

رئیس سازمان امور راضی کشور در رابطه با وضعیت زمین خواری در شهرآفتاب هم گفت: شهر آفتاب متولی دارد و تخلفاتی در این منطقه دیده شده است اما خود مسئولین و متولیان شهر آفتاب مدیریت مناسبی دارند.

وی افزود: یگان حفاظت ویژه در شهر آفتاب مستقر است و موضوع پییچده زمین خواری وسیع نیست، علاوه بر بحث رسیدگی به تخلفات، رسیدگی به وضعیت مالکیت ها در این منطقه نیز انجام می شود.

[ منبع این خبر سایت مشرق نیوز-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «آخرین وضعیت زمین خواری‌های قشم، فرودگاه قم و شهر آفتاب» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات